Ana Sayfa SİYASET 2 Aralık 2017

Semih Yalçın Panelde İttifak Açıklaması Yaptı

Semih Yalçın Panelde İttifak Açıklaması Yaptı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, son günlerde gündemde konuşulur olan seçim ittifakı konusuna dair değerlendirmelerde bulundu.

 MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Türk Akademisi Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfı (TASAV) tarafından düzenlenen “Doğumunun 100. yıl dönümünde lider Türkiye için Alparslan Türkeş vizyonu” konusu panele katıldı.

Katılmış olduğu panel öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın seçim ittifakı konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP’DEN SEÇİM İTTİFAKI AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın kendisine yöneltilen seçim ittifakı hakkındaki sorulara her siyasi parti bu konudaki görüşlerini bildirmelidir dedi.Partilerin görüşlerini kamuoyuna anlatmalarını gerektiğini ifade eden Semih Yalçın konuya dair şu değerlendirmelerde bulundu.

“Tabii bu konunun geniş geniş tartışılması, her siyasi partinin bu konuda görüşünü beyan etmesi esas olmalıdır. Ana muhalefet partisi de dahil olmak üzere bu konudaki düşüncelerini kamuoyu önüne çıkmak suretiyle anlatabilmeliler. ”

”BUNDAN SONRAKİ TEŞEBBÜS İKTİDARDAN GELECEKTİR”

MHP’nin bu konu hakkında görüşlerini sunduğunu aktaran MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, bundan sonraki adımların iktidar tarafından atılacağını belirtti. Kanun teklifi olarak TBMM gündemine getirileceğini söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın konu hakkındaki ifadeleri şu şekilde,

”Biz söyleyeceğimizi söyledik. Bundan sonra teşebbüs tabii ki iktidardan gelecektir. Şeklinin nasıl olması gerektiği konusunda da bir ön açıklama bizzat Genel Başkanımız vasıtasıyla yapıldı. Zannediyorum uyum yasaları içerisinde bu konu da teklif olarak gündeme veya TBMM’nin gündemine getirilecek. O noktada da MHP konuyla ilgili düşüncelerini, detayları çok net bir şekilde öncelikle basınla paylaşacaktır.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?