Ana Sayfa EKONOMİ 8 Aralık 2017

Özel Güvenlik Şirketlerini Bekleyen Tehlike

Özel Güvenlik Şirketlerini Bekleyen Tehlike

Kamur Kurum ve Kuruluşlarında taşeron olarak çalışan yaklaşık 130 bin güvenlik personeli taşeron kadro düzelenmesiyle birçok güvenlik şirketinin kapanabilir.

GÜSOD Başkanı Murat Köseresioğlu,Türkiye genelindeyse 900 bin kadar özel güvenlik personeli olduğunu söyledi.

Murat Kösereisoğlu, taşeron kadro düzenlemesiyle birlikte kamuda çalışan 120-130 bin civarında personelin istihdam edilebileceğini , dolayısıyla 900’e yakın firmanın da kapatılabileceğini söyledi.  Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron olarak çalışanları yakından ilgilendiren kadro düzenlemesinde sona gelindi, yakın zamanda meclise gelecek ve meclis onayının ardından yasalaşarak yürürlüğe girecek.

Peki Kamuda taşeron olarak çalışan kaç özel güvenlik personeli var. GüvenlikServisleri Organizasyon Birliği Derneği Başkanı Murat Kösereisoğlu, bir grup gazeteciyle yaptığı sohbet toplantısında personel sayısını 120-130 bin olarak açıkladı. Bu kişilerin kamuya alınmasıyla birlikte 900 özel güvenlik şirketinin de kapatılabileceğine dikkat çekti. Söz konusu düzenlemenin sektörde yüzde 40 oranında bir azalmayla yüz yüze olunduğu öğrenildi.

Özel sektörde istihdam edilen taşeron olarak çalışan güvenlik görevlilerini bu düzenleme ilgilendirmiyor. Sadece kamu kurum ve kuruluşlarındaki güvenlik personeli , kamuda istihdam edilecek.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?