Ana Sayfa KREDİ 28 Kasım 2017

Kredi Notu Kişilere Göre Neden Değişiklik Gösterir

Kredi Notu Kişilere Göre Neden Değişiklik Gösterir

Vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için bankalar kredi vermektedir. Birçok kredi imkanı sunan bankalarda krediler ihtiyaca göre şekillenmekte ve buna göre faiz oranları da değişiklik göstermektedir.

Krediler bir çok insanın nakit ihtiyaçlarını karşılaması ve zor durumlardan kurtulması için verilmektedir. Bunların yanı sıra girişimcilikte bulunmak isteyen müşterilere özel kredilerde bankalar tarafından verilmektedir. İstediğiniz krediyi kolayca dilediğiniz bankadan alabilirsiniz. Bunun için belli başlı şartlar gerekmektedir. İlk olarak reşit olmanız gerekmektedir. Daha sonra Türk Vatandaşı olmanız gerekmektedir. Herhangi bir kredide sorun yaşamamış olmanız ve kredi notunuzun yüksek veya orta dereceli bir puanda olması gerekmektedir. Kredilerden en çok tercih edilen kredi çeşidi İhtiyaç kredisidir. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kredi tüm bankalardan alabileceğiniz bir kredi türüdür.

İhtiyaç kredisini almak için başvuru yapmak oldukça kolaydır. Ayrıca en düşük faiz oranı da bu krediye uygulanmaktadır. Krediyi almak isteyenler hangi bankadan alacağına karar vermeli ve ona göre başvuru için seçtiği bankanın şubesine gitmeli veya intenet sitesinden hızlıca başvurmalıdır. SMS yolu ile de başvuru da bulunmak mümkündür. Bunu herhangi bir bankada gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyaç kredisinin yanı sıra taşıt ve konut kredisi de çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bu kredilere de oldukça düşük faiz oranları uygulanmakta ve bankadan bankaya bu oranlar değişmektedir. Taksit seçeneği de seçeceğiniz bankaya göre değişiklik göstermektedir.

Kredi Notu

Bankacılık işlemlerinizi oldukça etkileyen şey kredi notunuzdur. Kredi notunuzu daha önce kredi kartı kullandıysanız veya kredi çektiyseniz bunları düzenli ödeyip ödemediğiniz belirlemektedir. Kredilerinizi düzenli ödediyseniz kredi notunuz yüksek olur. Fakat aksamalar olduysa kredi notunuz düşmeye başlar. Eğer yasal bir sürece girdiyseniz kredi notunuz fazlasıyla düşer ve zamanla kara listeye girersiniz. Bankacılık işlemleriniz oldukça zorlaşır. Kara listeden çıkmak uzun bir süreç gerektirebilir. İlk olarak tüm borcunuzu kapatmanız gerekmektedir. Borcunuzu kapattıktan sonra 5 yıl kadar beklemeniz ve sicilinizin temizlenmesi yani sıfırlanması gerekmektedir. Daha sonra bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bankalar kara listedeyken size yeni kredi imkanları veya kredi kartları sunmaz. Bu işlemleri gerçekleştirmek için kredi notunuzu yükseltmeniz gerekmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?