Ana Sayfa KREDİ KARTI 10 Ağustos 2017

Kredi Notu Düşük Olan Kişilere Bloke Teminatıyla Kredi Kartı

Kredi Notu Düşük Olan Kişilere Bloke Teminatıyla Kredi Kartı

Hepimiz biliyoruz ki artık bankacılık sektörü tamamen hayatımıza girmiştir. Her yerde ve her ihtiyaçta ilk kapımız olabilmektedir. Bankalar eski zamanlarda müşteri bulamazken şimdi ise müşteri seçmektedirler. Bunun bir sebebi de gelişen teknolojiyle birlikte bankacılık işlemlerindeki ilerlemedir. Bankalar artık kredi notu sistemini tamamen kullanmaktadırlar. Bu sistem şöyle ki kredi için ya da kredi kartı için başvuru yapan vatandaşın o zamandan önce bankalarla arasındaki bütün finansman işlemlerini gösterir. Borç varsa borcunu, geç ödemeler yapmışsa bunları ve tarihlerini gibi birçok bilgisi bu kredi notlarında yer almaktadır. Zaten kişinin kredi alabilmesi için kredi notlarının orta ya da iyi seviyelerde olması gerekmektedir. Kredi notları genel olarak 0 ile 1900 arasında değerlendirilmektedir. Kredi notu 1900’e ne kadar yakın olursa o kadar iyi durumda demektir. 0 ile 699 arasında kredi notu olan vatandaşlar genel olarak kefilsiz ve şartsız kredi alamayacaklardır. Bankalar bu kişileri çok riskli olarak sınıflandırmıştır. Bu kişilere çoğu banka direk olumsuz yanıt verir. Bazı bankalarda ancak kefil veya tapu ipoteği talebinde bulunarak kredi verirler. Bu durumda kişiyi daha çok sıkıntıya sokabilir.

Bankalar Kendilerini Geliştirdi

Bu zamanlarda bankalar kendilerini gün geçtikçe geliştirmekte ve sistemlerini de hızlandırmaktadır. Artık çoğu kişi bankaya gitmeden bütün finansman işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Bankalar kendilerini geliştirirken de hizmet kalitesini de arttırmıştır. Bankalar artık kişilere gereken bilgiyi verebilecek personeller yetiştirmektedir. Bunun sebebi çoğu bankaya gittiğinizde ve ihtiyacınız olan parayı söylediğinizde size yardımcı olacak birileri çıkar. Kredi başvurunuz ve nasıl bir kredi kullanmanız anlamında sizlere bankalar yardımcı olacaktır. Artık biliyoruz ki bankaya herhangi bir kredi ya da kredi kartı için başvuru yaptığımızda bu başvurular çok hızlı şekilde sonuçlanır. Bu işlemi hızlandıranda sizin kredi notlarınızdır. Kredi notlarına bakılarak bütün finansman geçmişinizi gören bankalar çok hızlıca bir kanıya varırlar ve size onay ya da ret cevabı verirler. Bu notlar bu zamanlarda konuşulmaya başlandı. Bu notlar kredi işlemlerinizde aşırı önemli noktadalardır. Çoğu kişi kredi notlarının farkında bile değil ama bir bankaya 10 TL borcunuz olsa bile o borcu ödemediğinizde kredi notunuza bu durum olumsuz olarak yansır. Bu gibi durumlarda alışveriş ve harcamalarınıza önem vermeli ve dikkat etmelisiniz. Hesaplı alışverişi tercih etmelisiniz.

Finansbank Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Finansbank ülkemizde birçok müşteriye sahip bankalardan biridir. Bankacılık işlemlerindeki çabukluk ve kolaylıklar sayesinde müşterilerini memnun eden Finansbank müşteri memnuniyetine önem veren köklü bir bankadır. Bu banka bir fırsat daha sağlayarak bloke teminatlı kredi kartı vermektedir. Bu kredi kartını alabilmek için ilk olarak şubeye giderek gerekli sözleşme ve belgeleri tamamlayıp imzalamanız gerekmektedir. Sonrasında 900 TL blokeli olacak biçimde hesabınıza para yatırmalısınız. Bankalar gerekli mercilerden onayını aldıktan sonra kartınızı 1 hafta içinde belirlediğiniz ev ya da iş adresinize gönderecektir. 900 TL’nin üzerindeki blokeyi kaldırabilmek için 6 aylık ödemeyi düzenli yapmanız durumudur.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?