Ana Sayfa KOSGEB 3 Aralık 2017

KOSGEB Destekli Oto Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır?

KOSGEB Destekli Oto Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır?

Ülke genelinde girişimcilik faaliyetleriyle ön plana çıkmak isteyen tüketiciler için özel avantajlı devlet destekleri verilmektedir. İyi bir işletme planı olan ancak işletme açabilmek için yeterli sermayeye sahip olmayan kişilere destekler sağlanmaktadır. İçeriğimizde oto yıkama için hibe desteği ile ilgili detaylar yer alacak.

DEVLET OTO YIKAMA İŞLETMELERİ İÇİN DESTEK VERİYOR MU?

Girişimciliğin artırılması ve ülke ekonomisinin büyümesi adına destek projeleri yürürlüğe girmektedir. Bu noktada kendi işinin sahibi olmak isteyen genç ve özellikle de kadın girişimcilere maddi olanaklar sağlanmaktadır. Bu noktada sıfır faizli KOSGEB kredileri ve 50.000 TL’ye kadar hibe verilmektedir.

Sıfır faizli KOSGEB kredileri 100.000 TL’ye kadar olup, işletme ile ilgili olan bütün ihtiyaçların karşılanmasına olanak sağlamaktadır. Bu krediler ilk 1 yıl geri ödeme yapılmadan, daha sonra ise 48 ay vade seçeneğiyle ödenebilmektedir. Bu noktada esnek ödeme koşullarının mevcut olduğunu söylemek de mümkündür.

Tüketici dilerse 50 bin TL işletme kuruluş desteği de alabilmektedir. Bunun için herhangi bir şekilde geri ödeme yapılmasına da gerek yoktur. Sadece yapılması gereken iyi bir işletme planı hazırlamak ve bunu KOSGEB’e sunmak olacaktır. İşletme onayı alan kişiye kısa süre içerisinde ihtiyacı olan tutar finanse edilecektir.

KOSGEB DESTEKLERİ İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Genç girişimcilerin öncelikle KOSGEB 32 saatlik zorunlu uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılması gerekmektedir. 32 saatlik eğitim sürecini tamamlayan kişi birtakım sınavlara tabii tutulacaktır. Verilen bu eğitimler saha hakkında bilgi sahibi olmak ve nasıl adımlar atılacağını öğrenmek için olacaktır. Eğitimini tamamlayan kişiye girişimcilik sertifikası takdim edilecektir. Hem eğitimler için hem de girişimcilik sertifikası için herhangi bir ödeme yapılması gerekmemektedir.

Girişimcilik sertifikası alan kişi hibe ve sıfır faizli krediler için ilk adımı atmış olmaktadır. Daha sonra ise uygulamalı eğitimlerde söylenen bilgilere dikkat ederek bu doğrultuda iş planı tanıtımı yapılacaktır. Girişimci için en kritik nokta budur. İş tanıtımını iyi bir şekilde yapan ve başarı elde edeceğine ikna eden kişiye kredi veya hibe onayı verilir. Daha sonra ise tüketici elinde hiç sermaye olmasa bile buradan bütün ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?