Ana Sayfa KOSGEB 10 Ağustos 2017

KOSGEB Destek Kredisi Ne Kadar? Kaç Para Veriliyor

KOSGEB Destek Kredisi Ne Kadar? Kaç Para Veriliyor

İşletmecileri ve girişimcileri desteklemesi ile bilinmekte olan KOSGEB ihtiyaç sahiplerine maddi olarak destek vermeye devam etmektedir. KOSGEB’e müracaat etmek isteyen kişilein öncelikle illerinde bulunan KOSGEB müdürlüklerine müracaat ederek uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlaması gerekmektedir. Gerekli sertifikasını alan ve projesini oluşturan adaylar artık KOSGEB’den destek kredisi alabilir. Peki KOSGEB destek kredisi ne kadar, kaç para veriliyor.

KOSGEB’e müracaat ederek kredi, hibe, faizsiz kredi almak isteyenlerin sayısı bir hayli arttı. Kredi Haberlerim ekibi olarak bu makalemizde KOSGEB destek kredisi ne kadar, kaç para veriliyor, KOSGEB faizsiz kredi miktarı, KOSGEB hibe kaç para veriyor gibi tüm soruların yanıtlarını açıklıyoruz.

KOSGEB Destek Kredi Miktarı

KOSGEB yıllara göre daha fazla kredi imkanı sunmaktadır. Örneğin 2017 yılı içerisinde KOSGEB 150.000 TL’ye kadar destek verebilmektedir. Bu tutarın 50 Bin TL’si hibe ve 100 Bin TL’si ise faizsiz kredi olarak bilinmektedir. Peki hibe nedir, faizsiz kredi nedir nasıl ödenir.

KOSGEB hibe için vermiş olduğu 50 bin lirayı geri ödemesiz yani karşılıksız vermektedir. Ancak bunun için adayın projesinin iyi olması ya da ülke ekonomisine önemli katkı sağlaması gerekmektedir. Aksi takdirde 50 bin lira hibe herkese verilmemektedir. 100 bin lira faizsiz kredi ise işletmecileri ve girişimcileri en çok rahatlatan kredi çeşididir.

İşletmesini büyütmek isteyen ya da projesi olan girişimcilere 100 bin TL fazisiz kredi verilmektedir. Kişi işletmesini açıp, dükkanını doldurup gerekli süre zarfında tekrar KOSGEB’e gelerek açtığı işletmeyi KOSGEB’in veri tabanına kayıt ettirmesi gerekmektedir. Veri tabanına yapılan müracaatların ardından işletme sahibi faiz ödemeden 100 bin lira aldığı krediyi KOSGEB’e geri öder. Eğer işler yolunda giderse bu KOSGEB’den kişi bedava dükkan açmış gibi olur çünkü kredi faizsiz olarak alınmaktadır.

KOSGEB Faizsiz Kredi ve Hibe Kimlere Verilir?

KOSGEB faizsiz kredi ve hibe kimlere verilir sorusunun yanıtı basittir. Çünkü KOSGEB ayrımcılık yapmadan faizsiz kredi ve hibeyi herkese vermektedir. Sadece şehit yakını, gazi, gazi yakını ve kadınlara daha fazla imkan sunulmaktadır ki bu kişilerin hayat kazandırılması ve işlerini daha da büyütmeleri istenmektedir.

Peki KOSGEB tarafından sunulmuş olan faizsiz kredi ve hibe imkanlarından yararlanmak isteyenlerin ne yapması gerekiyor? Faizsiz kredi nasıl alınır, hibe nasıl alınır.

Destek ve Hibe Nasıl Alınır? Neler Yapılmalıdır

KOSGEB’den destek ve hibe almak isteyenlerin öncelikle KOSGEB müdürlüklerine giderek imkanlardan yararlanmak istediği ve uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmak istediğini belirtmesi gerekmektedir. Uygulamalı girişimcilik eğitimlerini alan ve sertifikasına sahip olan adaylar artık destek ve hibe ücreti almaya hazırdır.

Şimdi kişinin açmak istediği dükkan, ciro miktarı ve projesini düşünmesi gerekmektedir. KOSGEB’e hibe ve destek almak için form almak istiyorum şeklinde müracaat edecek olan kişiler gerekli evrakları eksiksiz olarak doldurduktan sonra hibe ve faizsiz kredinin çıkıp çıkmayacağı için beklemesi gerekmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?