Ana Sayfa BANKALAR 10 Ağustos 2017

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Ulaşmak

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Ulaşmak

Ziraat Bankası, hem bireysel hem de ticari hizmetleri ile milyonlarca müşterinin bankacılık alanında tercih ettiği bir kurum haline gelmiştir. Sunmuş olduğu hizmetlerin yanı sıra, kamuya ait bir banka olmasından dolayı da, sunulan hizmetlerin kalitesi bir o kadar fazladır. Hem sunulan hizmetlerin fazla olması hem de müşteri sayısının günden güne artması, bankacılık faaliyetlerinin kontrol altına alınabilmesi amacıyla farklı yolların ortaya çıkmasını da sağlamıştır. Bunlardan birisi olan Ziraat müşteri hizmetleri, yaşanan tüm bankacılık problemleri ya da bilgi alma amaçlı olarak banka müşterilerine sunulmaktadır.

Bankanın oluşturmuş olduğu müşteri hizmetleri ağı sayesinde, operatör yardımı ile istediğiniz alanda hizmet alabileceğiniz gibi, daha önemli konularda da bireysel müşteri temsilcileriniz ile görüşme sağlayabileceksiniz. Ziraat Bankası’nın son yıllarda devlet desteklerinde de ön plana çıkması, banka olmaktan ziyade bir kamu kurumu gibi başvuruların yapılmasını da beraberinde getirmiştir. Bundan dolayı da, müşteri hizmetlerine gün içerisinde binlerce kişinin ulaşım sağladığı bir gerçektir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlandığınız zaman, bankacılık alanında birçok faaliyeti anında gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine ait olan 0850 220 00 00 numarasını aradıktan sonra sizleri ilk olarak operatör karşılayacaktır. Operatör, hizmet kategorilerine göre telefonunuzdan bazı tuşlamalar yapmanızı isteyecektir. Burada tuşlama yapılacak numaraların hangi anlama geldiğini şu şekilde ifade edebiliriz.

 • Hesabınıza yönelik bakiye sorgulama, hesap numarası ya da müşteri numarası öğrenme, İBAN adresi sorgulama
 • Kart işlemleri
 • Şifre işlemleri
 • İnternet şubesi (İnternet bankacılığı) teknik destek
 • Telefon bankacılığı işlemleri
 • HGS ve OGS işlemleri
 • Diğer işlemler (Bilgi alma)

Ziraat Bankası Operatör Numaraları

Ziraat müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra, isterseniz operatörün kategorileri seslendirmesini isterseniz de doğrudan bu numaraları tuşlayabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz her kategori, kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılacaktır. Bunları da şu şekilde özetleyebiliriz.

 • 1 rakamına tuşladığınızda karşınıza beş farklı kategori çıkacaktır. Burada sizden hizmete göre belirlenmiş numaralardan birisini tuşlamanız istenecektir. Eğer hesap bakiyeniz ve hesap hareketleriniz ile ilgili bilgi almak istiyorsanız 1, İBAN numaranızı sorgulamak istiyorsanız 2, hesap numaranızı öğrenmek için 3, müşteri numaranızı öğrenmek için 4 ve telefon bankacılığındaki işlemleriniz için 5’i tuşlamalısınız.
 • 2 rakamını tuşladığınızda, kart işlemleri ile ilgili menüye yönlendirileceksiniz. Burada iki ayrı kategori ve bu kategorilere ait alt kategorilerde hizmet alacaksınız. Operatör burada sizden kredi kartı işlemleri, kart seçimi ve şifre işlemleri için 1, banka kartı işlemleri, kart seçimi ve şifre işlemleri için de 2’yi tuşlamanızı isteyecektir.
 • 3 rakamını tuşlamanızın ardından şifre işlemleri menüsüne yönlendirileceksiniz. Burada yapacağınız işlemlerde, kredi kartı şifre işlemleriniz için 1, telefon bankacılığı şifre işlemleriniz için 2, internet bankacılığı şifre işlemleriniz için 3 ve banka kartınıza yönelik şifre işlemleri için de 4’ü tuşlamanız gerekecektir.
 • 4 rakamına denk gelen internet bankacılığı teknik destek biriminde, müşteri numaranızı öğrenmek için 1, SIM kart bloke açtırma işlemleri için 2, internet bankacılığı işlem limiti güncelleme işlemleri için 3, internet şube erişim zamanı kısıtı kaldırma işlemleri için 4 ve diğer işlemler için de 0’ı tuşlamanız istenecektir.
 • 5’i tuşladığınız zaman bağlanacağınız telefon bankacılığı hizmetlerinde, yedi ayrı hizmet alınmaktadır. Hesap işlemleri için 1, kredi kartı işlemleri için 2, para transfer işlemleri için 3, yatırım işlemleri için 4, OGS ve HGS işlemleri için 5, Turkcell fatura ödeme işlemleri için 6 ve diğer bankacılık işlemleri için de 0’ı tuşlamanız gerekecektir.
 • 6 rakamına tuşladığınızda bağlandığınız OGS ve HGS işlemlerinde, iki ayrı kategori için tuşlama yapılması gerekmektedir. OGS işlemleri yapmak için 1 ve HGS işlemleri için de 2’yi tuşlamanız yeterli olacaktır.
 • Diğer işlemler olarak adlandırılan ve 7’yi tuşlandığınızda bağlandığınız serviste, beş ayrı kategori altında hizmetler sıralanmaktadır. SIM kart bloke işlemleri için 1, müşteri numarası öğrenme işlemleri için 2, IBAN numarası öğrenme işlemleri için 3, hesap numarası öğrenme işlemleri için 4 ve başvurular, ürünler ve bilgi alma işlemleri için 5’i tuşlamanız yeterli olacaktır.

Ziraat müşteri hizmetlerine bağlandığınızda, operatörün sizden tuşlamanızı istediğiniz rakamlar ve bu servislerde alabileceğiniz hizmetler bu şekildedir.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlandığınız zaman yapabileceğiniz işlemler yukarıdaki gibidir. Bankacılık işlemlerinizde yaşadığınız sorunları gidermek ya da bilgi almak için 0850 220 00 00’ı aramanız yeterli olacaktır. Numarayı aradıktan sonra yapacağınız görüşmenin türü ya da görüşme zamanının süresi ne olursa olsun, hiçbir şekilde ücret ödemek durumunda kalmayacaksınız. Bunun yanı sıra, müşteri hizmetlerine bağlanarak ya da operatör aracılığı ile gerçekleştireceğiniz işlemlere de ek bir ücret ödenmesi söz konusu olmayacaktır.

0850 220 00 00’ı aramanızın ardından operatör öncelikli olarak dil seçimi yapılmasını, sonrasında ise kayıp ve çalıntı işlemleri ile ilgili bilgilendirmeler yapacaktır. Kayıp ve çalıntı işlemleri için telefon numarasını aradıktan sonra doğrudan 0’ı tuşlamanız gerekmektedir. Bu işlemi yapmanızın hemen ardından ilgili bilime yönlendirilecek ve vakit kaybetmeden de kartınızın kullanıma kapatılmasını sağlayabileceksiniz. Kredi kartınız ya da banka kartınızı kaybettiğinizde, hesabınızdan izniniz dışında bir harcama yapıldığında ya da mobil bankacılık şifrelerinizin güvenliğinden endişe ettiğiniz zamanlarda, bu servisi kullanmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim

Birçok vatandaşımız 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri’ni aradığı zaman, doğrudan müşteri temsilcisine bağlanmayı istemektedir. Karşılarına çıkan operatörlerden yalnızca servislere denk gelen tuşlamalar seslendirildiğinden dolayı, doğrudan müşteri hizmetlerine bağlanma konusunda bazı problemler yaşanmaktadır. Eğer doğrudan müşteri hizmetleri ile iletişim kurmak istiyorsanız, operatör gereken seslendirmeleri yaptıktan sonra önce 2, sonrasında ise 1’i tuşlayarak müşteri hizmetlerine anında bağlanabilirsiniz.

Ziraat müşteri hizmetleri yukarıdaki tuşlamalar yapıldıktan sonra operatör tarafından anında bağlanacaktır. Operatör ile yapacağınız görüşmelerde ise, hesap işlemleri, yatırım işlemleri, para transfer işlemleri, döviz işlemleri, banka kartı işlemleri, kredi kartı işlemleri, Western Union, OGS işlemleri, ödemeler ve internet bankacılığı destek hizmetlerinden faydalanabileceksiniz. Ziraat Bankası müşterilerine sunulan bu hizmette, hizmet kalitesinin her zaman üst düzeylerde tutulabilmesi amacıyla yapılan tüm görüşmeler kayıt altına alınmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Bankacılık faaliyetlerinin hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlayan internet bankacılığı hizmetleri, Ziraat Bankası müşterilerine ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. Bankanın internet sitesi üzerinden yapacağınız işlemlerde, internet bankacılığı hesabınıza giriş sağlayabilmeniz için müşteri numaranız ve TC kimlik numaranızı tuşlamalı, sonrasında da bankanın size vereceği internet bankacılığı şifresini yazmalısınız.

Eğer müşteri numaranızı bilmiyor ya da internet bankacılığına giriş yapmakta zorluk çekiyorsanız 0850 220 00 00’ı aramalısınız. Operatör ile yapacağınız görüşmenin başlamasından sonra 4’ü tuşlarsanız, doğrudan Ziraat Bankası internet bankacılığı hizmetlerine yönlendirilebileceksiniz. Servis ile yapacağınız görüşmeler sırasında internet bankacılığı teknik destek ekibi ile müşteri numarası öğrenme, SIM kart bloke işlemleri, internet bankacılığı işlem limitleri güncelleme, internet bankacılığı erişimi zamanı kısıtlama kaldırma ve diğer işlemler kategorilerinde hizmet alabileceksiniz. Hem internet bankacılığı hem de Ziraat müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmeler için sizden ek bir ücret talebi de olmayacaktır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?