Ana Sayfa GÜNDEM 1 Aralık 2017

Kasımpaşa’da Çıkan Yangın Korkuttu

Kasımpaşa’da Çıkan Yangın Korkuttu

Son dakika haberine göre, Kasımpaşa’da bir binanın çatısında yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Kasımpaşa’da bir işyerinde yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin yarım saat süren müdahalesinin ardından yangın, kontrol altına alındı.

DHA’nın haberine göre, Dereboyu Caddesi üzerinde saat 15.30 sıralarında, 4 katlı Beyazeşya dükkanının çatı katında yangın çıktı. İzolasyon çalışması yapılırken çıkan kıvılcımdan kaynaklandığı ileri sürülen yangın için Beyoğlu, Şişli, Fatih itfaiye ekipler sevk edildi. Sağlık ekipleri de bölgede hazır bekletildi. Yangında çıkan dumanlar bölgeyi bir anda dumana kapladı. Dumanlar nedeniyle ekipler, yangına köpüklü su ile güçlükle müdahale etti. Yangın nedeniyle cadde trafiğe kapatıldı. Ekiplerin yarım saat süren müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı. Hasarın oluştuğu yangında ölen ya da yaralanan olmadı. İtfaiye kiplerinin soğutma çalışmaları sürüyor.

Öte yandan, etrafı kaplayan duman nedeniyle göz gözü görmezken çevrede toplanan kalabalık, cep telefonlarıyla yangından görüntü almaya çalıştı.

Beyoğlu’nda bir mobilya atölyesinin çatısında yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin olaya zamanında müdahale etmesiyle yangın diğer binalara sıçramadan söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Beyoğlu Kasımpaşa Camiikebir Mahallesi Dörtkuyu Caddesi’nde bir beyaz eşya ve mobilya dükkanının çatı katında, çatıda yapılmakta olan tadilat nedeniyle yangın çıktı. Alevler kısa sürede binayı sardı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Olay yerine sevk edilen İtfaiyenin hortumu patlayınca görevliler zor anlar yaşadı. Hortumdan fışkıran köpükler caddeyi ve vatandaşların üzerini tamamen beyaza boyadı. Köpükten kaçmak isteyen vatandaşların koşuşturması kısa süreli kargaşa çıkardı.

“Birden dumanlar çıkmaya başladı”

Yangının görgü tanıkları ise, “Yangının meydana geldiği binanın karşısında esnafız, yemek yiyorduk olay yaşandığı anda. Yemek yerken birden dumanlar içinde kaldı bina, bizde dükkanı kapattık ve hemen dışarıya çıkıp itfaiyenin gelmesini bekledik. İtfaiye’de yaklaşık 15 dakika sonra geldi. Bizim bildiğimiz kadarıyla çatıda tadilat varmış tadilattan kaynaklanmış” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?