Ana Sayfa SİYASET 1 Aralık 2017

CHP Liderinin İddiasına 1 Buçuk Milyonluk Dava

CHP Liderinin İddiasına 1 Buçuk Milyonluk Dava

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve akrabaları için yolsuzluk iddialarında bulunmuş ve grup toplantısında bazı belgeler açıklamıştı. Bu hareketin karşılığında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve belgelerde ismi geçen akrabaları CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na 1,500 bin liralık manevi tazminatlı dava açtı.

Ajanslara son dakika olarak geçen manevi tazminat davası CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan ve yakın akrabaları olan  Ahmet Burak Erdoğan, Ziya İlgen, Mustafa Erdoğan, Osman Ketenci ve iş adamı Mustafa Gündoğdu’nun avukarları 1 milyon 500 bin liralık manevi tazminatlı dava dilekçesini İstanbul Anadolu nöbetçi asliye hukuk mahkemesine verildiğini geçti

Dilekçede, Kılıçdaroğlu’nun 28 Kasım’da partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, Erdoğan ve yakınlarını hedef alan, küçük düşürücü, aşağılayıcı, gerçek dışı ithamlarda bulunduğu belirtildi. Dilekçenin devamında da ise avukatlar, müvekkillerin toplumun kin ve nefret duygularına maruz bırakıldığını vurguladı. Kılıçdaroğlu’ndan 1 milyon 500 bin lira manevi tazminat istendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde de kendisine, çocuklarına ve ailesine yönelik sözleri nedeniyle Kılıçdaroğlu’na 1 milyon 500 bin lira değerinde manevi tazminat davası açmıştı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?