Ana Sayfa BANKALAR 12 Ağustos 2017

Kamu Çalışanlarına Özel Halkbank Kamu İhtiyaç Kredisi

Kamu Çalışanlarına Özel Halkbank Kamu İhtiyaç Kredisi

Halkbank Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi, Uygun, hesaplı ve Düşük Faizli Kredi, – Bu sıralar devlet bankalarına maşallah demek istiyorum. Özel bankaların bir çoğunda faizler gerçekten de yüksek. Ama devlet bankalarında bu oranlar aşağı yönlü oldu. Vatandaşa düşük faizli kredi imkanı sunuluyor. Neden böyle oldu, orası bizi pek fazla ilgilendirmiyor. Nedenini biliyoruz, ama vaktinizi çok fazla almak istemiyoruz. Burada önemli olan kredi ihtiyacı ve bizim de hesaplı kredi isteyişimiz.

GÖNLÜM YÜKSEK FAİZLİ KREDİ ALMANIZA RAZI OLMADI

Düşük faizle krediyi herkes istiyor. Devlet babada vatandaşa güzel kampanya fırsatları sunmuş. Bunları değerlendirmeyelim de ne yapalım ? Ben bu yazıda Halkbank’tan söz etmek istiyorum. Kamu çalışanları için bir kredi kampanyası hazırlamışlar. Ben şahsen şartları inceledim ve sizler ile paylaşmak istedim. Daha doğrusu gönlüm yüksek faizli kredi almanıza razı olmadı. Bu yazıdan da binlerce insanın faydalanacağını düşünüyorum. Peki halkbank tam olarak ne sunuyor ve ne diyor? Haydi inceleyelim.

HALKBANK KAMU ÇALIŞANLARINA ÖZEL KREDİ ÖZELLİKLERİ

Bu kampanya ile kamu çalışanlarının yüzü güleceğe benziyor. Demin yukarıda da söz ettiğim gibi bri çok bankada faiz oranları yükseldi gitti. Halkbank ise çok düşük 2 farklı faiz oranı ile sizlere sesleniyor. Bu oranlardan biri %1,13 ve öteki ise %1,19 dur. Piyasayı araştırdıysanız şuan için bu oranların çok düşük, hesaplı ve uygun olduğunu görürsünüz. Peki neden iki farklı faiz söz konusu. Bunun sebebi ise kredi tahsis ücreti. Tahsis ücreti ödeyenlere %1,13 oranı veriliyorken, ödemek isteyenlere ise %1,19 faiz oranı sunuluyor.

DİĞER ÖZELLİKLER

Kredi için belirlenen en yüksek vade sayısı 48 aydır. Tabi vade sayısını siz kendiniz belirleyip seçebiliyorsunuz. Ben en yüksek taksit sayısını belirmek istedim. Kredi tahsis ücreti ödeyecekseniz alacağınız kredi tutarının %0,5’i oranı kadardır. Kredinin en yüksek limiti de 50.000 TL dir. Bu tutarda hiçte fena değil. İşin açıkçası bu limit ile bir çok ihtiyaçta giderilebilir. Hayat sigortası da yaptırılıyor. Yalnız hayat sigortası hesaplaması demografik yapınıza göre değişiklik gösterebiliyor. Şimdide bu kampanyayı daha iyi anlamak için örnek hesaplamalarını inceleyelim.

KREDİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMALARI İNCELEYELİM

Sizde kamu çalışanısınız ve Halkbank’a giderek 50.000 TL tutarındaki kredi başvurusunda bulundunuz. Bu tutarı da ben 48 ay vade ile geri öderim dediniz. Birde banka yetkililerine de ben kredi tahsis ücreti ödeyeceğim dediniz. Bankada buna göre sizlere %1,13 faiz oranını sunmuş oldu. Hesaplamaları incelediğimizde ise aylık taksit tutarınızın 1.424 TL olduğunu belirtebiliriz. Kredi tahsis ücreti tutarınız da 262,5 TL oluyor. Hayat sigortası ortalama olarak 155 TL kadar tutuyor. (35 yaşında erkek birisi için)

50.000 TL tutarındaki kredi başvurusunda bulundunuz. Bu tutarı da ben 48 ay vade ile geri öderim dediniz. Birde banka yetkililerine de ben kredi tahsis ücreti ödemeyeceğim dediniz. Bankada buna göre sizlere %1,19 faiz oranını sunmuş oldu. Hesaplamaları incelediğimizde ise aylık taksit tutarınızın 1.446 TL olduğunu belirtebiliriz. Kredi tahsis ücreti tutarınız da 0 TL oluyor. Hayat sigortası ortalama olarak 155 TL kadar tutuyor. (35 yaşında erkek birisi için)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?