Ana Sayfa KOSGEB 9 Aralık 2017

Kadın Girişimcilere 100 Bin KOSGEB Hibe Kredi

Kadın Girişimcilere 100 Bin KOSGEB Hibe Kredi

Kosgeb kadın girişimciler için extra bir özen göstermekte ve kadınların geliştirici fikirlerini önemsemektedir. Kosgeb kadın girişimci kursları ile destek alan bayanlara 50 bin TL hibe yada 100 bin TL kosgeb teşvik kredisi imkanından faydalanabilirler.

Girişimcilik kursu başvuru şartları ile girişimcilik desteği alanlar bu fırsatlardan yararlanma olasılıkları standart başvurulara bakarak daha yüksektir. Çeşitli bankalarda artık kadın girişimcilere destek vermekte ancak KOSGEB ‘in sunduğu hibe her zaman için daha avantajlı gelmektedir. Yeni açılan yada açılakcak olan bir şirketin bankalar aracılığı ile birde borçlanması biraz zor süreç içine girmesi demek. Kosgeb ile girişimci hibesi ve kredisi aldığınız zaman elinizde belli bir hibe bulunacak ve bunu girişimlerinizde kullanarak kârlılığı arttırabilir ve geri ödemesini sıkıntısız şekilde yapabilirsiniz.

Kadın girişimcilere kosgeb desteği

Bu tarz hibe ve kredilerin asıl amacı girişimciliğin yaygınlaşması ve başarılı işletmelerin oluşturulmasına destek sağlamaktır. Genelde kosgeb başvurusu yapan kişiler ise küçük yada orta ölçekteki işletmeler olmuştur ancak Kosgeb yeni bir karar ile mevcut hazırda kurulu olan işletmelere bu tarz desteklerde bulunmayacak ve 2018 itibari ile yeni kurulacak olan işletmelere destek sağlayacaktır. Start-up yada inovasyon alanında ise kadın girişimci sayısı dünya genelinde gerçekten çok düşük belkide %30 civarında yer almaktadır bu tarz destekler hem aile ekonomisine katkı sağlarken ülke ekonomisi ve kalkınması konusunda da faydalı olacaktır. Üretilen ürünler verilen hizmetler tamamen ülkemize odaklı olduğu için daha iyi hizmet daha kaliteli ve verimli ürünler üretildiği taktirde ülkemizde üretim olduğu süre boyunca hem yurt dışı satışlar sağlanabilir hemde ülkemize daha fazla kaynak girmesine sebep olmaktadır.

Kosgeb, 1990 yılında kuruldu ve o günden bu yana küçük işletmelere ve orta ölçekteki kobilere işlerinde ilerlemeleri için faizsiz kredi ve hibe imkanı ile destek çıkıyor. İşletmeler aldıkları Kosgeb hibe sayesinde kendilerini daha fazla geliştirme fırsatı buluyor.

2018 Kosgeb Başvurusu

Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır 2018
Kosgeb başvuru nasıl yapılır ? Kosgeb kayıt olma işlemi için internet üzerinden e-kayıt yapmanız gerekir bu başvuruyu yapmadan önce kosgeb’in istediği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi” ne sahip olmanız gerekir yada işyerinizi “İŞGEM” bünyesinde kurmanız gerektiğini açıkça ifade eder. Mevcutta katılım belgesine sahipseniz zaten aşağıdaki vereceğimiz bağlantıdan başvuru yapabilirsiniz. İşyerinizi “İŞGEM” bünyesinde açtıysanız yada yabancı uyruklu bireyseniz kullanıcı adı ve şifreniz için size yakın olan Kosgeb Genel Müdürlüğüne başvuru yapmanız gereklidir.

Destek talebine yalnızca 2018 yılı itibari ile iş kurmadan önce başvuru yapmış olmanız gerekmekte. 2017 yılında iş kuran ve kurmak isteyenlerin talepleri kabul edilirken, şuanda sadece 01.01.2018 tarihinden sonra yalnızca iş kurmayanların başvuru talepleri alınacaktır. Bu işlem için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Telefon ile nasıl ulaşabilirim diyorsanız 444 1 567 numaralı telefon ile bağlantı sağlayabilirsiniz ancak bu tür girişimlerde kesinlikle en yakın büro veya müdürlüklere gitmenizde fayda var. Talep edilen hibe yada kredi telefon ile alınamayacağı gibi bir çok işlem ve sunumdan geçmiş olmanız gerekmekte insanların sizi telefon ile anlaması zor olacaktır.

Kosgeb Başvuru Şartları Neler 2018

Kosgeb Başvuru Şartları Neler?
Yeni girişimci desteği talebinde bulunacak kişilerin son bir yıl içinde aynı faaliyet konusuna sahip bir işletmesinin olmamasını talep ederken başka bir işletmede dahi olsa %50’den fazla ortaklığının bulunmamasını ve söz konusu olan işletmeyi kurduktan sonra işin başında olmasını talep etmekte, aynı zamanda başka bir işin devamı yada muvazaalı devir ve genişletilmişi değil onayını vermeniz gerekli yani sıfırdan bir işletme kurulumu için sağlanan bir destek olduğunu açıkca ifade eder. http://destek.kosgeb.gov.tr/Pages/KOSGEBFirstApplication.aspx .

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?