Kadın Girişimci Destek Kredisi 2018

Kadın Girişimci Destek Kredisi 2018

İş hayatına atılmak isteyen ama maddi sorunlardan dolayı düşüncelerini faaliyete geçiremeyen Kadın Girişimci adayları için bankalar belli...

İş hayatına atılmak isteyen ama maddi sorunlardan dolayı düşüncelerini faaliyete geçiremeyen Kadın Girişimci adayları için bankalar belli dönemlerde uygun faizli kredi kampanyaları hazırlamaktadır. İş Hayatında aktif olarak yer almak isteyen kadın girişimcilere devlet desteği olduğu gibi bankalarda iş hayatında daha çok kadının yer almasını sağlamak amacıyla sunmuş olduğu güncel kredi kampanyalarını  kredibankam.net ekibi olarak okuyucularımız için hazırladık.

QNB Finansbank Kadın Girişimci Destek Kredisi 2018

Kadın girişimciler için kredi kampanyası hazırlayan bankalardan biri QNB Finansbank. Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (European Bank for Reconstruction and Development), Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından başlatılan Kadın İşletmlerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı kapsamında verilen QNB Finansbank Kadın Girişimci Destek Kredisi ile 50 milyon Euro’luk fon hizmet sunulmaktadır.

Ülke ekonomisine destek sağlayan kadın girişimcileri desteklemek için sunulan bu kredi ile işinizi ya da iş yerinizi geliştirebilirsiniz. Avantajlı faiz oranlarıyla sunulan bu esnaf kredisi ürünü 36 aya kadar vadelendirilebilmekte.

Türkiye’nin Büyüyen Gücü Kadın Girişimcilere Tam Destek Yine QNB Finansbank’tan!

Türkiye ekonomisinde ve kalkınmada önemli rol üstlenen kadın girişimcilerimizin yanında yer alıyor ve önemli sorunlardan biri olan sermaye ihtiyacına odaklanıyoruz.

Bu kapsamda ‘Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD – European Bank for Reconstruction and Development), Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından başlatılan Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı çerçevesinde 50 MM EUR’luk fonu kadın müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Bu kredi ile, ülke ekonomisine katkı sağlayan, güçlü, kendine güvenen, başarılı kadın girişimciler işini ya da işletmesini büyütme fırsatı yakalıyor. 36 aya varan vadelerde, üstelik oldukça cazip koşullar ile sunulan Kadın Girişimci Destek Kredisi ile ilgili detaylı bilgi almak ve hemen başvurmak için tüm kadın girişimcilerimizi şubelerimize bekliyoruz.

Ayrıca, Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı çerçevesinde oluşturulan “İşletme Merceği” uygulaması, kadın girişimcilerin kendi işletmelerine odaklanarak güçlü oldukları yanları ve en önemlisi de gelişim fırsatlarını belirlemelerine yardım ediyor.

“İşletme Merceği”; finans yönetiminden, pazar bilgisine, pazarlama ve satıştan, insan kaynaklarına, strateji ve organizasyondan, risk yönetimi ve operasyonlara kadar yedi temel alandaki bilgileri analiz ederek kadın girişimcilerin işletmelerine yeni bir bakış açısıyla bakmalarını sağlıyor.

Güçlü olduğunuz yanları keşfetmek, işletmenizi daha da geliştirmek ve finanse etmek için www.kadinisletme.com linkine tıklayarak İşletme Merceği’ne hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Garanti, Kadın Girişimci Destek Kredisi 2018

Nakit ihtiyacı olan ve teminat konusunda zorluk yaşayan kadın girişimciler için bir destek de Garanti’den. Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ve Kalkınma Bankası (EBRD) kefaletiyle verilen bu girişimci kredisi 12-36 ay vade aralığında sunulmaktadır. Bu krediden faydalanmak isteyen kadın girişimcilerin yıllık ciro/bilanço büyüklüğü 10 milyon Euro’nun altında olmalı ve çalışan sayısı 50’yi aşmamalıdır.

Finansman ihtiyacı olan ve teminat yaratmakta zorluk yaşayan kadın girişimciler tarafından yönetilen işletmelere, Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) kefaletiyle uygun koşularla kadın girişimci kredisi Garanti’den!

Kredi Kullanacak Firma Özellikleri

 • Genel operasyonel sorumluluğu bir kadında olan,
 • Şirketin tamamının veya bir kısmının sahibi kadın olan,
 • Yıllık ciro/bilanço büyüklüğü 10 Milyon EUR’nun altında olan,
 • Çalışan sayısı 50’yi aşmayan işletmeler

Kredi Özellikleri

 • En az 12, en fazla 36 ay vadeli ticari taksitli kredi.
 • EBRD teminat oranı kredinin %70’idir.

Kadın girişimcilere destek paketleri hakkında detaylı bilgi ve başvuru Garanti şubelerinde.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Destek Paketi 2018

Ülkemizin kadın girişimcilerini desteklemek için KOBİ kredisi ürünü sunan bankalardan biri de Ziraat Bankası. Kadın girişimciler için destek paketi sunan Ziraat Bankası sayesinde düşük faizli kredi kullanabilir, mobil bankacılıkta çeşitli avantajlardan faydalanabilir, bankanın sunduğu indirimleri kullanabilir, KOBİ kart sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası siz değerli kadınlarımızın ticari yaşamda daha da güçlenmesi için, birbirinden avantajlı bankacılık ürün ve hizmetlerini içeren Kadın Girişimci Destek Paketi’ni sunar. Ayrıca Hazine Destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) kefalet desteği ile düşük faizli kredi kullanma imkanı yine Kadın Girişimci Destek Paketi’nde.*

Bankamız İnternet Bankacılığı, en az 2 adet Otomatik Ödeme Talimatı ve Kobikart ürünlerimize sahip olarak yararlanabileceğiniz Paket kapsamında;

Özellikleri

 • İnternet/Mobil bankacılık üzerinden yapılan tüm havale ve EFT’lerde masrafsızlık,
 • Kredi Tahsis masrafında %50 indirim,
 • 60 aya varan nakit kredilerde (işyeri alımlarında 96 ay) ayrıcalıklı fiyatlar,
 • Yıllık Kart ücreti olmaksızın Kobi Kart tahsisi
 • Avantajlı POS ve Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) Finansman Teklifleri,
 • Dış ticaret işlemlerinde özel fiyatlama,
 • Teminat mektuplarına özel komisyon,
 • Kendiniz, eşiniz ve 18 yaş üzerindeki çocuklarınızın da dahil olabileceği birbirinden özel Bireysel Emeklilik Planı teklifleri,
 • Ziraat Sigorta güvencesi ile sektörel riskler gözetilerek teminatlandırılmış avantajlı Sigorta Hizmeti gibi ayrıcalık ve avantajlardan faydalanabilirsiniz.

VakıfBank Kadın Girişimcilere Destek Paketi 2018

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası desteği ile sunulan VakıfBank Kadın Girişimcilere Destek Paketi’nin içinde 84 aya varan vadelerle esnaf kredisi sunulmaktadır. EBRD sayesinde elde 30 milyon USD’lik fon sayesinde işini ve iş yerini geliştirmek isteyen kadın girişimciler, kredi ürünlerinin yanı sıra VakıfBank’ın sunduğu çeşitli bankacılık ürün ve hizmetlerinden de avantajlı koşullarla faydalanma olanağına erişebilirler.

VakıfBank, Türkiye’de kadın girişimciliğinin artırılması, iş yaşamına kadınların katılımının teşvik edilmesi ve kadın girişimcilerin işletme faaliyetleri esnasında ortaya çıkacak olan finansal ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) 30.000.000 USD’lik bir fon temin etmiştir.

Temin edilen fon kapsamında, kadın işletmelerin birçok ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan kredi ürünleri, uygun faiz oranları ve 84 aya varan vadeler ile sunulmakta, bunun yanı sıra kadın işletmelerine birçok bankacılık ürün ve hizmetinde özel avantajlar sağlanmaktadır.

Hangi kredilerden yararlanılabilir?

EBRD Kaynaklı Kadın Girişimcilere Destek Paketi kapsamında, kadın işletmelerine yönelik olarak cazip faiz oranları ile, 60 aya varan vadelerde EBRD Kadın Girişimci İşletme Kredisi ve EBRD Kadın Girişimci İhracat Kredisi, 84 aya varan vadelerde EBRD Kadın Girişimci İşyeri Edindirme Kredisi sunulmaktadır. EBRD Kadın Girişimci İhracat Kredisi USD ve EUR para birimlerinde kullandırılabilmektedir.

Sunulan avantajlı bankacılık ürün ve hizmetleri nelerdir?

EBRD Kaynaklı Kadın Girişimci Destek Kredilerinden yararlanan müşterilerimize aşağıda yer alan bankacılık ürün ve hizmetleri avantajlı olarak sunulabilecektir.

 • 1 Yıllık Ücretsiz Nette Mini Tarife,
 • İndirimli Teminat Mektubu Komisyonu,
 • Çek Defteri Bedeli ve İstihbarat Masrafı Muafiyeti/İndirimi,
 • İndirimli E-fatura,
 • BusinessCard Aidat Muafiyeti ve Ekstrede İndirim*,
 • Özel Üye İşyeri Fiyatlaması,

Krediden kimler yararlanabilir?

Krediden yararlanacak işletmelerde aranan özellikler,

 • 250’den daha az tam zamanlı personel çalıştırıyor olması,
 • Yıllık cirosunun 50 Milyon EURO’ yu ve/veya bilanço büyüklüğü 43 Milyon EURO’ yu geçmemesi,
 • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yerleşik olarak faaliyet göstermesi,
 • Çoğunluk hissesi ve denetiminin özel sektörde olması,
 • EBRD Kadın Girişimci tanımı kapsamına girmesi gerekmektedir.

 EBRD Kadın Girişimci Tanımı

*EBRD Kadın İşletmelere Finansman ve Danışmanlık Desteği programı hakkında detaylı bilgiye ve kadın girişimcilerin, işletmerini finans yönetimi ve performans, pazar bilgisi, pazarlama ve satış, insan kaynakları, strateji ve organizasyon, risk yönetimi ve operasyonlar bakımından analiz ederek güçlü ve zayıf yanlarını belirlemelerini sağlayacak “İşletme Merceği” uygulamasına http://www.kadinisletme.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi 2018

Kadın girişimcilere bir destek de Türkiye İş Bankası’ndan…250’den az çalışanınız varsa ve yıllık  cironuz 50 milyon Euro’yu geçmiyorsa Türkiye İş Bankası’nın sunduğu bu KOBİ kredisinden faydalanabilirsiniz.

​Elinden her iş gelen kadınlara tam destek.

Kendi işini kurmuş tüm kadın girişimcilere özel Kredi İş Bankası’nda.

İş Bankası kadınların ekonomiye katılımını destekliyor ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı kapsamında sağladığı fon ile işini büyütmek ve daha da ileriye taşımak isteyen kadın girişimcilere uygun faiz ve ödeme koşullarıyla kredi imkanı sunuyor.

Krediden yararlanacak işletmelerin,

• 250’den daha az tam zamanlı personel çalıştırıyor olması,
• Yıllık cirosunun 50 Milyon EURO’yu ve/veya bilanço büyüklüğünün 43 Milyon EURO’yu geçmemesi,
• Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Programı kapsamında “Kadın Girişimci Tanımı”na uygun olması
gerekiyor.

Kadın Girişimciler, Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı hakkında detaylı bilgiye ve işletmelerini finans yönetimi ve performans, pazar bilgisi, pazarlama ve satış, insan kaynakları, strateji ve organizasyon, risk yönetimi ve operasyonlar bakımından analiz ederek güçlü yanlarını ve gelişim fırsatlarını belirlemelerini sağlayacak “İşletme Merceği” uygulamasına www.kadinisletme.com adresinden ulaşılabilirler.

Kredi talepleriniz için en yakın Şubemize bekliyoruz.

*Kredi talepleri için son karar İş Bankası tarafından verilecektir. İş Bankası, kredi talebini reddetme ya da gerekli gördüğü takdirde farklı şartlarda kredi tahsis etme ve teminat talep etme, borçlu firma  ile ilgili her türlü bilgi ve belgeyi EBRD ve program donörleri  ile paylaşma hakkına sahiptir.

Kredi Vadesi ​(Ay) Min. Faiz Oranı ​(aylık) Peşin Faiz Kredi Tahsis Ücreti Aylık Toplam Maliyet Oranı* Aylık Taksit Tutarı (TL)* Yıllık Toplam Maliyet Oranı
12 1,38%
250 TL ​210​ TL 1,59%
4.569
20,95%
İlk 3 Ay Ödemesiz 36 Aya Kadar 1,38%
250 TL 210 TL
1,50% 1.933
19,50%
İlk 6 Ay Ödemesiz 36 Aya Kadar 1,38%
250 TL 210​ TL
1,48% 2.165
19,27%
24 1,38%
​250 TL 210​ TL
1,53%
2.481
19,97%​
36 1,38%
250 TL 210 TL
1,50%
1.792​
19,62%

*Yukarıdaki tablo 50.000.-TL tutarındaki, 12,24 ve 36 ay vadeli ile ilk 3 ay ödemesiz ve ilk 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli seçeneklerde aylık taksit ödemeli kredi için hesaplanmış olup, kredi tutarı ve vadeye göre aylık, yıllık maliyet oranları ve taksit tutarları değişebilecektir. Peşin komisyon tutarlarına BSMV dahildir. Faiz oranları piyasa koşullarına bağlı olarak değiştirilebilir. Ödemesiz dönem faizi, ödemesiz dönem sonunda tahsil edilecektir. Belirtilen koşullarda kullandırılabilecek azami kredi tutarı 500.000 TL’dir. Kredi talepleri için son karar İş Bankası tarafından verilecektir. İş Bankası kredi talebini reddetme ya da gerekli gördüğü takdirde farklı şartlarda kredi tahsis etme ve teminat talep etme hakkına sahiptir. Detaylı bilgi İş Bankası Şubelerinde.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?