İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma İşlemleri

İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma İşlemleri

Bankacılık Düzenleme ve Denetlemem Kurumu bankaların vermiş olduğu kredi kartlarıyla ilgili yeni bir düzenleme getirdi.. Yeni düzenleme...

Bankacılık Düzenleme ve Denetlemem Kurumu bankaların vermiş olduğu kredi kartlarıyla ilgili yeni bir düzenleme getirdi.. Yeni düzenleme kredi kartı kullanıcıların güvenliğini ve intenet alışverişi yapmayan müşterileri herhangi bir dolandırıcılaya karşı korumak için getirildi.

İş Bankası kredi kartı kullanıcıları söz konusu bu uygulama ile kredi kartları ile intenet alışverişlerine devam edebilmeleri için 31 Aralık 2017 tarihine kadar İş Bankasına onay vermeleri gerekmektedir. İlk olaral 17 Ağustos 2017 tarihine kadar onay verilmesini öngeren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu daha sonra bankalarla yapmış oldukları müzakere sonucunda bu tarihi 31 Aralık olarak güncelledi. İş Bankası’nın kredi kartını kullanan müşteriler onay vermek için birçok yol ile bu onayı verebilirler. Sms ile, müşteri hizmetleri aracılığı ile, intenet bankacılığı ve mobil şube vasıtasıyla onay verebilirsiniz.

Yeni düzenleme ile artık kredi kartı talebinde bulunan müşterilere  kredi kartları intenet alışverişine kapalı olarak geliyor. Daha önce böyle bir uygulama olmadığından kredi kartınız geldiğinde direk sanal alışveriş yapabiliyorsunuz. İş Bankası kredi kartını intenet alışverişine açma yöntemi olarak sms’i tercih edebilirsiniz. Bunun için vep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek büyük harflerle ONAY yazıp  bir boşluk bırakın ve ardından kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 4402’ye kısa mesaj gönderin. Bu mesaj ile kredi kartınız intenet alışverişine açılacaktır. Ya da bir başka yöntem ise İş Bankası müşteri hizmetleri olan 0850 724 0 724 numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcisine kredi kartınızı intenet alışverişine açtırmak istediğinizi dile getirirseniz çok kısa bir zama dilimi içinde talebiniz yerine getirilecektir. İş Bankası müşteri olarak online bankacılık kanallarını kullanıyorsanız bu şekilde de onay verebilirsiniz. Cep telefonunuza İş Cep uygulamasını indirip uygulamaya giriş yaptığınızda intenet alışverişleri için onay verebiliyorsunuz. Ayrıca intenet bankacılığını kullanan müşteriler kart işlemleri menüsünde sanal alışverişe onay verebiliyorsunuz.

Saymış olduğumuz bu yöntemler sayesinde İş Bankası kredi kartlarınızı intenet alışverişine açabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız bu bildirimler sayesinde intenet alışverişine açık olan kredi kartlarınızın bu şekilde devam etmesine izin vermiş olacaksınız. Konu hakkında detaylı bilgi alamak istersenizde İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?