Ana Sayfa KREDİ KARTI 10 Ağustos 2017

Garanti Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Garanti Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Ülke genelinde en çok kullanılan kredi kartlarından biri Garanti Bankasına ait. Artık hemen her alışverişte sağladığı imkânlarla vazgeçilemeyen kredi kartlarını, çalınması ya da ödenememesi gibi durumlarla kapattırmaktan ziyade iptal ettirmek isteyebilirsiniz.

İptal işlemlerini, her banka farklı yollarla sağlamaktadır.  Garanti Bankası, telefon ve şubeleri aracılığıyla kredi kartınızı iptal edebilir.

Garanti Bankası Kredi Kartı İptali

Kredi kartını kapatmak için telefon veya şubelerden yararlanabilirsiniz. Banka, mesai saatleri içerisinden herhangi bir şubesine gittiğinizde bir takım işlemler sonrası kartınızı kapattıracaktır. Bunun için atmanız gereken ilk adım, karta dair tüm borçları temizlemektir.

Sonrasında şubeye gittiğinizde size doldurulması için iptal dilekçesi verecekler. Bu aşamadan sonra belli bir süre bekletileceksiniz. Çünkü banka kartı merkez şubeye gönderecek. Gelecek olan yanıta göre kartınız kapatılacak. Bu noktada kartın iptali ya da kapatılmama gibi bir ihtimali var mı sorusu doğacaktır.

Kartı uzun süredir kullanıyorsanız geçmiş yıllara dair birikmiş herhangi bir borcunuz olmadığından emin olmalısınız. Bunun dışında kredi kartınızı iptal ettirmeniz için bir de telefon seçeneğiniz bulunmaktadır.

Telefonla Kredi Kartı İptali

Garanti Bankası, kredi kartınızı kapatmak istediğinizde şube dışında bir de telefon fırsatı sunmaktadır. Ancak telefon yolu ile kartı iptal etmek istediğinizde sebepleriyle beraber görevlinin sorularına cevap vermeniz gerekmektedir. 444 0 333 ü aradıktan sonra kartlar menüsüne giriş yapmalısınız.

Daha sonra kredi kartı seçeneğini tuşlayarak karta dair bilmek istediğiniz ya da yapmak istediğiniz her işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada, karşınıza telesekreter değil görevli çıkacaktır. Görevliye kredi kartınızı kapatmak istediğinizi söylediğinizde önce borçlarınız hakkında detaylı bir bilgi alacaksınız.

Eğer herhangi ödenmemiş bir borç yoksa bir başka yetkiliye bağlanacaksınız. Bu noktada size sorulacak kredi kartınızı neden kapattığınız ile ilgili sorulara yanıt verdikten hemen sonra kartınız kapanacaktır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?