Ana Sayfa BANKALAR 11 Ağustos 2017

Garanti Bankası Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Garanti Bankası Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Garanti kredi kartlarınız ile isterseniz nakit ihtiyaçlarınızı taksitli bir şekilde uygun bir faiz oranıyla ödeme gerçekleştirebilirsiniz. 5-12 ay arasında %1,84 faiz oranıyla ek ücret ödemeden taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. İşlemlerinizi kredi kartı limitiniz dahilinde en az 500 TL, en fazla 20000 TL’ye kadar gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi ATM’lerde gerçekleştirdiğiniz takdirde en fazla 4000 TL olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Diyelim ki acil para ihtiyacınıza karşın taksitli bir şekilde nakit avans çektiniz ve elinize bu parayı kapatmak için tutar geçti erken kapama veya kısmı kapama gerçekleştirerek kalan anapara üzerinden faiz işlemi gerçekleştirilir. Eğer erken kapama işlemi gerçekleştirmek isterseniz bu işlemi sadece Alo Garanti üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Paramatik veya şube kanallarından taksit kapama işlemi gerçekleştirilemez.

Taksitli nakit avanslarınızın taksitleri belirtilen ekstre döneminde tarafınıza yansıtılır. Hesap kesim tarihi değişikliği sağlandığı takdirde ödeme planı değiştirilemez.

Kredi kartınızdan taksitli nakit avans veya nakit avans çekebilmek için, yasal düzenleme gereği bir takvim yılı içerisinde üç kere, son ödeme tarihinize kadar kredi kartı borcunuzun asgari ödemesini gerçekleştirmediğiniz takdirde veya asgari tutar altında ödeme gerçekleştirmeniz halinde kredi kartınız nakit avans, taksitli nakit avans işlemlerine ve limit artış işlemlerine kapanmaktadır. Eğer bu ödeme davranışını art arda üç defa gerçekleştirmeniz durumunda kartınız kullanıma kapanmaktadır. Tekrar açılması için kalan dönem borcunun tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Garanti Taksitli Para Nasıl Çekilir?

  • Alo Garanti
  • Garanti Paramatik
  • Garanti İnternet Bankacılığı
  • BonusFlaş uygulaması
  • Garanti Cep

Garanti taksitli nakit para hesaplamanızı garanti cep de işlem yapmadan önce sistem hesaplıyor ve ona göre işlemi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Hesaplamalarınızı isterseniz garanti bankasının sitesi üzerinden de gerçekleştirebileceksiniz.

Avans Hesap

Avans hesap sayesinde hesabınızda bakiye olmadığı durumlarda bankanın size tanımlamış tutarı Garanti ParaCard nakit avans işlemlerinizi ParaCard sayesinde paramatiklerden 7/24 para çekebilirsiniz. Aynı zamanda avans hesabınızdan EFT, havale gibi para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınız eksi bakiyeyken hesabınıza bir para girişi olduğu zaman hesabınız otomatik olarak kullandığınız krediyi alır. Kullandığınız gün ile ödeme yapılan güne kadar ise %1,84 faiz işler. Avans hesap başvurularınızı ise Garanti Cep, garanti internet şubesi veya şubelerimizden gerçekleştirebilir ve avans hesap ayrıcalığından sizde yararlanabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?