Ana Sayfa BANKALAR 5 Aralık 2017

Garanti Bankası Evimmatik Uygulaması Hesapları Kolaylaştırıyor

Garanti Bankası Evimmatik Uygulaması Hesapları Kolaylaştırıyor

Mortgage Uzmanı Garanti, yeni bir ev almayı planlayan veya hâlihazırda ev sahibi olanlar için, kredi ve gayrimenkulle ilgili hesaplamaları kolaylaştıran “Garanti Evimmatik” uygulamasını hayata geçirdi.

Kullanıcılar cep telefonuna indirdikleri Garanti Evimmatik uygulamasıyla, konut kredisi hesaplama, kira-kredi karşılaştırması, kıymet artışı vergisi, kira geliri vergisi, tapu harcı benzer biçimde hesaplamaları saniyeler içinde gerçekleştirebiliyor

Garanti, yeni bir ev almayı planlayan yada halihazırda ev sahibi olanlar için, kredi ve gayrimenkulle ilgili hesaplamaları kolaylaştıran “Garanti Evimmatik” uygulamasını hayata geçirdi.

Garanti Bankası açıklamasına gore, Garanti Evimmatik uygulaması, ev almayı planlayan, konut kredisi kullanmayı düşünen ya da halen ev sahibi olanların gereksinim işitebileceği hesaplamaları bir araya topluyor.

Kullanıcılar cep telefonuna indirdikleri Garanti Evimmatik uygulamasıyla, konut kredisi hesaplama, kira-kredi karşılaştırması, kıymet artışı vergisi, kira geliri vergisi, tapu harcı benzer biçimde hesaplamaları saniyeler içinde gerçekleştirebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, Garanti Bankası’nın dijital bankacılığa öncülük eden yenilikçi ürün ve hizmet stratejisi doğrultusunda, Garanti Mortgage olarak kendilerinin de kendi segmentlerinde müşterilere kıymet katacak yeni ürün ve uygulamaları hayata geçirmeye odaklandıklarını belirtti.

Bu kapsamda, konut kredisi kullanacak yada haiz olduğu gayrimenkulle ilgili değişik finansal hesaplamalara gereksinim duyan müşteriler için Garanti Evimmatik uygulamasını hizmete sunduklarını bildiren Atay, şunları kaydetti:

“Türkiye’de konut finansmanında bir ilk olan uygulamayla, mortgage başvurusunun yanı sıra gayrimenkule ait vergi, harç gibi birçok hesaplama, çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Farklı bir kaynağa veya uzmana ihtiyaç duymadan, gayrimenkulle ilgili hemen tüm hesaplama ve karşılaştırmaları cep telefonlarına taşıyan Garanti Evimmatik uygulamasının kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacağı inancındayız. Yenilikçi ürün ve kampanyalarımızla, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmayı sürdüreceğiz.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?