Ana Sayfa KREDİ 5 Aralık 2017

Faiz Oranları Kredi Çeşitlerine Göre Farklılık Gösteriyor

Faiz Oranları Kredi Çeşitlerine Göre Farklılık Gösteriyor

Kira derdinden kurtulup kendi evinin sahibi olmak isteyenlere hususi oluşturulan konut kredileri, toplu taşıma kullanmak istemeyenler ya da otomobile gerekseme duyanlar için vasıta kredileri, evlilik harcamaları için beyaz eşya, elektronik aletler, mobilya şeklinde alışverişler yapmak için düzenlenen gerekseme kredileri en bilenen kredi çeşitleri içinde yer almıştır. Bunun yanı sıra iş oluşturmak isteyenler için ve kurumsal firmalar için değişik türlerde de krediler vardır. İşletme kredileri ve ziraat ya da hayvancılık alanında verilen finansal destek sunar yardımıyla insanoğlu üretime geçerek hem kendilerine hem de ülkemize destek sağlamaktadır.

En Düşük ve En Yüksek Faiz Oranlı Krediler

Bankaların sunmuş olduğu uzun vade seçenekleri ve düşük oranlı faizler bir çok insanı maddi yönden rahatlatmakta ve kendilerine gore belirledikleri taksitler ile zorluk çekmeden ödeme yapmalarını sağlamaktadır. Kredi çeşitlerine gore faiz oranları değişim göstermektedir. İhtiyaç kredileri hem kısa süreli hem de daha azca koşul gerektiren bir tür olduğundan faiz oranları çoğu zaman öteki çeşitlere gore daha yüksek olmaktadır. Genellikle konut kredisi oranları en düşük faizli olanlardır. Bunun en malum sebebi ise konut için alınan finansal destekte bahsi geçen ev borç bitimine kadar bankanın himayesi altında ipotekli olarak tutulmaktadır. Borçlu şahıs ödemelerini aksatması ya da yapmaması şeklinde durumlarda banka evi verdiği para karşılığında alır ve satışa sunar. Bu nedenle faiz oranları da düşüktür. Ayrıca çekilen miktar öteki türlere gore daha yüksek olduğundan vade süresi de uzundur. Ödenen miktara bakıldığında fazlaca fazla faiz tutarı ortaya çıksa da vadesinden kaynaklı bu rakamlar meydana gelmektedir. Devlet destekli hayvancılık kredisi ayrıntılarına ulaşın.

Otomobil Kredileri İçin Genel Şartlar

Araç kredilerinde ise durum konut kredileri ile benzerdir. Aldığınız araca borcu bitene kadar banka tarafınca üstünde satılamayacağına dair bir komut koyulur. Fakat ev fiyatlarına gore daha düşük olduğundan faiz oranlar birazcık daha yüksek olarak kişilere sunulur. Otomobil finansları çoğu zaman sıfır araçlar ve beş yaşını aşmamış ikinci el araçlara uygulanmaktadır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?