Ana Sayfa KREDİ KARTI 28 Kasım 2017

Ev Hanımları Kolay Kredi Kartı Nasıl Alabilir?

Ev Hanımları Kolay Kredi Kartı Nasıl Alabilir?

Kredi kartları ilk piyasaya çıktığı zamanlar gelir düzeyi çok yüksek olan ,iyibir gelire sahip olan kişilere verilirdi. Çalıştığı işin devamlılığı bile sorgulanır  ona göre kart çıkarılırdı.Daha sonraları ise birbirleri ile rekabet eden bankalar neredeyse herkese kredi kartı vermeye başladı.Öyleki yollara stant açıp yoldan geçenleri bile çağırarak kart vermeye başladılar.Hatta öyle bir talebi olmayanlara bile bir şekilde verilmek istendi.Ödeme gücüne bakılmaksızın insanları kaldıramayacakları yüklerin altına soktular.Toplumda büyük sorunlar yaratan bu duruma en sonunda devlet tarafından kısıtlama getirildi.Aşırı borçlanmanın önüne geçmek için bazı ürünlerde taksitleme yasağı getirildi ve kredi kartı limitlerinede sınır konuldu.Mesela cep telefonlarını alırken kredi kartına taksit yaptıramıyorsunuz.

Bu tür yaptırımlardan sonra kredi kartı almak işi de haliyle zorlaştı.Gerçi bankalar talep edenleri pek geri çevirmiyor ama kredi kartı limitlerini kişilerin geliri oranında sınırlandırıyorlar.Limitlerde sınırlama olunca ev kadınlarının da kredi kartı alması kolaylaştı.

dolayısıyla da ev hanımları kredi kartı alabiliyor .Bu konuda bankaların kredi kartı verecekleri kişilerde  en çok dikkat ettikleri husus kredi notu, eğer kredi notunuz yüksekse hertürlü kartı alırsınız.Ama kredi notunuz düşük ise  kartı almak için karşınıza  birçok zorluk çıkabilir. Kaert almanız mümkün olmayabilir.

Günümüzde bankaların bir çoğu ev hanımlarına kredi kartı vermektedir.Bunlar düşük limitli olsada ev hanımlarının ihtiyacını karşılayacak düzeydedir.Ev hanımlarına  kart veren bankaları ;İNG Bank,Finansbank,HSCB Bank, Ziraat Bankası, Deniz Bank, Türk Ekonomi Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Türkiye İş Bankası, Vakıflar Bankası, Aktifbank, Halk BAnkası,Şekerbank, Garanti Bankası,Adabank şeklinde sıralayabiliriz.

Ev hanımlarına verilen kredi kartlarının limiti genel olarak 500TL ile 1500TL arasında değişmektedir.Fakat limitinizin  daha fazla olmasını isteyebilirsiniz bu durumda eşinizin size kefil olması gerekir. Yada üzerinize kayıtlı bir malınız veya kira geliriniz varsa bunları da bankayla paylaşmanız limitinizi yükseltecektir.

Ev hanımıysanız ve kredi kartınızın olmasını istiyorsanız yapacağınız şey , kimlik kartınız ve ikametgah  belgenizi veya son 6 aydır oturduğunuz yerin herhangi bir faturasını alıp bankaya gitmelisiniz.Sizden gelir belgesi istenmeyecektir.Ev hanımı olsanızda,sabit geliriniz olmasada kredi kartınızın ödemelerinin  zamanında yatırılmasına  dikkat etmeliyiz ki kredi notumuz yüksek olsun.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?