Ana Sayfa KOSGEB 10 Ağustos 2017

Esnafa En Kolay Kredi Veren Banka

Esnafa En Kolay Kredi Veren Banka

Esnaflarımızın sürekli artan nakit ihtiyaçları için birçok banka dönem dönem kredi kampanyaları hazırlamaktadır. Bu kredi kampanyaları dahilinde, düşük faizli ve ertelemeli krediler de söz konusu olmaktadır. Bu olumlu uygulamalardan faydalanmak isteyen birçok esnaf olmaktadır. Ama bankalar her zaman esnafa direk kredi vermek istemeyebilir. Birçok banka esnafa kredi konusunda değişik şartlar istediği için, esnaflarımız kredi alırken zorlanmaktadır. Bu yazımızda bu soruna değinerek, esnafa en kolay kredi veren banka adı altında bir araştırma yaptık. İşte esnafa kolay kredi veren bankalar ve şartları…

Bu yazımızda;

  • Esnafa en hızlı kredi veren bankalar
  • Esnafa düşük faizli kredi veren bankalar
  • Esnafa geri ödemesiz kredi veren bankalar

Hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Esnaf kredileri ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bu yazımızda detayları ile bulabilirsiniz. İşte diğer ayrıntılar…

Esnafa En Hızlı Kredi Veren Bankalar

Bazı bankaların özellikle esnaf ve KOBİ’lere özel fırsatlar sunması ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle devlet bankaları olan;

Vakıf Bank, Ziraat Bankası ve Halkbank esnafa sürekli olarak düşük faizli ve hatta geri ödemesiz krediler vermektedir. Özellikle Halkbank, KOSGEB ve Esnaf Kefalet kredisi ile yürütmüş olduğu iş birliği çerçevesinde, esnaflarımıza hem düşük faizli krediler vermekte hem de zaman zaman geri ödemesiz hibe krediler sunmaktadır.

Halkbank, Esnaf Odası ile yapmış olduğu iş birliği çerçevesinde %50 hazine yardımlı esnaf kredisi vermeye devam etmektedir. Esnaf Kefalete üye olan tüm esnaflara verilen bu kredi için başvuru yapmak yeterli olacaktır. Esnafa %50 hazine destekli krediler aynı gün banka onayından çıkmaktadır.

Halkbank yanında Vakıfbank da hem KOBİ hem de küçük esnafa kredi desteği sunmaktadır. Esnaf ve KOBİ’ye her dönem kredi fırsatları sunan Vakıf Bank şu anda Halkbank gibi KOSGEB kredileri vermektedir. Ama Esnaf Kefalet kredisinde sadece Halkbank Yetkili olduğu için Vakıf Bank bu alana girmemektedir.

Esnafa En Kolay Kredi Veren Banka

Esnafa Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Şu anda ING Bank, İş Bankası ve Vakıf Bank’ın sunmuş olduğu özel kredi fırsatları bulunmaktadır. İş Bankası kadın girişimcilere destek sunarken, Vakıf Bank ise esnaf olan herkese uygun faizli krediler sunmaktadır.

Vakıf Bank Halden Anlayan Kredi

Vakıf Bank, esnaf destek paketi içinde halden anlayan krediler ön plandadır. Halden anlayan krediler 36 aya kadar vadeli olup, istendiği zaman  yıl içinde 4 taksit ertelemeli şeklinde düzenlenebilmektedir. Her üç ayda bir eşit taksitli kredi şeklinde düzenlenen bu kampanyada isteyen esnaflara değişken taksitli olarak da kredi verilebilmektedir. Bu krediye başvuran esnaflarımıza aynı gün kredi onayı çıkmaktadır.

İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Esnaflık yapan ve girişimci kadın tanımına uygun olan bayanlara İş Bankası tarafından uygun faizli krediler verilmektedir. Girişimci kadınların bulundurması gereken şartlar şunlar olmalıdır;

  • Resmi olarak açık bir iş yerinin olması
  • İş yerinde 250’den az kişinin çalışıyor olması
  • İş yerinin yıllık cirosunun 50 milyon TL’nin altında olması gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan bayanlara İş Bankası tarafından girişimcilik kredisi verilmektedir. Bu sayede bayanların iş hayatından daha fazla etkili olması sağlanmaktadır.

Esnafa Hızlı Kredi

Esnafa Geri Ödemesiz Kredi Veren Banka Var Mı?

Bankalar kendi içinde esnafa geri ödemesiz banka sunmazlar. Bazı bankalar değişik devlet destekli kurumlar ile iş birliği yaparak esnafa faizsiz kredi vermektedir. KOSGEB ile iş birliği yapan bankalar esnafa 100.000 TL geri ödemesiz kredi vermektedir. Bu bankalarda şahsen kredi başvurusu yapmak yerine, KOSGEB uygulamalı girişimcilik kursuna katılan kişiler başvuru yapabilmektedir. KOSGEB kredi onayı verdikten sonra ilgili banka girişimci esnafa geri ödemesiz hibe kredisi vermektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?