Ana Sayfa SİYASET 18 Aralık 2017

Binali Yıldırım 4 Konu Hakkında Sert Konuştu

Binali Yıldırım 4 Konu Hakkında Sert Konuştu

Başbakan Binali Yıldırım hafta sonu partisinin Çankırı ve Kırıklale İl Kongrelerine katılarak geçirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs, Darbe girişime ve Kılıçdaroğlu hakkında Kongrelerde konuşan Yıldırım, Kudüs’te yanlış hesaplar yapanların sonunda pişman olacağını söylerken, şu mesajları verdi:

 MİLLETİN ADAMI İLAN ETTİ: Müslümanların ilk kıblesi kudüs hakkında biliyorsunuz Amerika başkanı hazzı bir karar aldı. Kudüs’ü israil’in başkenti olarak ilan etti. Biz de bu haksız, hukuksuz kararı hiç tanımayacağımızı ve bu kararın yok hükmünde bulunduğunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, milletin adamı olduğunu tüm dünyaya ilan etti. Bölgemiz ile alakalı böyle tek taraflı, tatsız kararlar almak hiç kimsenin hakkı değildir.

 KUDÜS’ÜN ARKASINDAYIZ: Sayın cumhurbaşkanımızın başkanlığında islam işbirliği örgütı istanbul’da toplandı ve zamanı kararlar aldı. Kudüs’e, filistin’e sahiplendik, “filistinliler sahipsiz değildir” dedik. Bu kararın arkasında sonuna kadar Türkiye olarak duracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu bölgede, kudüs’te yanlış hesap yapanlar sonucunda pişman olacaktır.

 PLANLARI ELLERİNDE PATLADI: 17-25 aralık operasyonuna ve hatta 15 temmuz alçak darbe girişimine geçit vermedik. Kötü ve karamsar senaryoları yazanların, planları ellerinde patladı.

 KILIÇDAROĞLU GİBİ OLMADIK: Anamuhalefet partisi genel başkanı Kılıçdaroğlu şeklinde şehitlerimizin hatırasına ihanet ederek, 15 temmuz’a ‘kontrollü darbe’ demedik. Yalandan belgelerle ülke ekonomisine sabotaj yapmadık. Fetö’nün sözcülüğüne soyunmadık. Yabancı ülkelerde idame eden tiyatro gibi davalar üzerinden ülkemize operasyon yapanların piyonu olmadık. Medya kurumlarını yağlı urganlarla tehdit edenlerden olmadık.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?