Ana Sayfa KREDİ KARTI 14 Aralık 2017

Bankamatik ve Kredi Kartı Para Puanlarınız Yanmasın

Bankamatik ve Kredi Kartı Para Puanlarınız Yanmasın

Bankaların alışverişe açık Kredi Kartları ve Bankamatik kartlarına her alışverişte yükleme yapmış olduğu ve biriken para puanların unutulmaması hakkında Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük tüketiciye uyarıda bulundu.

Yeni yıl gelirken uzmanlar tarafından vatandaşlara birtakım önemli uyarılar yapıldı. Yapılan uyarılar çerçevesinde Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük yıl sonunda kartlarda biriken puanların bir sonraki yıla aktarımının mümkün olmadığını dile getirdiler. Bu sebeple kullanılmayan puanların silinmesi ve dolayısı ile kullanılmadan boşa gitmiş olması anlamına gelen bu durum karşısında dikkatli olmaları gerektiği belirlendi.

Kredi kartlarında banka promosyonları çerçevesinde bir süredir puan birikimi gerçekleştiriliyor. Sadece kredi kartlarında değil çeşitli mağaza alışveriş kartlarında da puan biriktiği için pek çok kişinin bu puanları yıl sonuna kadar kullanmaları için uyarı yapıldı. Her sektörde biriken para puanların kullanılmaması halinde kartın içerisindeki tüm puanların sıfırlanması amaçlanıyor.

Her Mağaza Tüketiciyi Bu Konuda Bilinçlendirmeli

Her alışveriş sonrasında mağaza kartlarını kullanan kişilerin hesabına belirli oranda puan yükleniyor. Bu puanların birikmesinin ardından ciddi rakamların ortaya çıktığı tespit edildi. Daha sonraki bir alışverişte ise bu rakamlar para puan olarak kullanılabildiği için son derece avantajlı bir durum ortaya çıkabiliyor.

Yetkililer vatandaşlara uyarı yaptıkları gibi aynı zamanda mağazalara ve markalara da uyarılarda  bulundular. Bu süreç içerisinde markaların çeşitli uyarı mesajları ile  tüketicilere para puanları olduğunu ve harcamaları için son fırsatları olduğunun dile getirilmesi gerekiyor. Yılbaşı alışverişlerinde bu para puanların sorunsuz bir şekilde kullanılmaları amaçlanıyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?