Ana Sayfa KREDİ 11 Ağustos 2017

Akbank Vadesi Gelmemiş Ticari Senetler İçin Kredi

Akbank Vadesi Gelmemiş Ticari Senetler İçin Kredi

Akbank’ın bu kredisi ile henüz günü gelmemiş olan çek ve ya senetlerini erkenden bozdurabiliyorsunuz. Özellikle nakdi ihtiyacınız yoğun olduğu bir zaman diliminde günü henüz gelmemiş çek ve ya senetleriniz varsa Akbank bu çekleri ve senetleri bozarak nakit akışınızı canlandırıyor.

Bu krediler iştira/iskonto kredisi olarak geçmektedir. İskonto vadeli bir bir ticari senedin vadesi gelmeden önce bazı özel ücretler düşüldükten sonra bankanın seneti alarak senet hamiline ödeme yapması işlemidir. Yani kısaca alacağınızı vadesi dolmadan önce tahsil etmeniz durumudur. İştira kredisi ise gene bu işlemlerin senet üzerinde uygulanması olayıdır. İskonto iştira farkı ise İskonto Kredisinde nakite çevrilmek istenen senetin ödeme yerinin belediye sınırları içerisinde kalması, İştira Kredisinde ise çevrilmek istenen senedin belediye sınırları dışında yer alması durumudur.

Vadeyi Beklemeden Nakit İhtiyacınızı Karşılayın

İskon/iştira kredisi ile kısa vadede ihtiyacınız olan nakit finansmanı anında sağlayabiliyorsunuz. Yani elinizde çek ya da senet var nakde ihtiyacınız var ancak borç ya da ihtiyaç kredisi almak istemiyorsunuz. Yapmanız gereken en makul hamle elinizdeki çeki ya da senedi iskonto kredisinden faydalanarak paraya çevirmek olur. İhtiyaç kredisi ile faiz ödemek istemiyorum diyorsanız size uygun mükemmel krediyi buldunuz demektir. İskonto kredisi faiz oranları Akbank’ta oldukça makul oranlara sahip. Ayrıca Akbank’ın müşterilerine kişisel olarak sunabileceği özel faiz oranlarını dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Nakit Kârınızı Düşünün

Çoğu insan elindeki senedini ya da çekini erken bozdurduğu zaman zarar edeceğini düşünür. Ancak bu sırada çeki bozdurmadan aldığı kredileri ve ya borçları pek düşünmez. Bu borçlar ve ya krediler için ödediği faizi de göz ardı eder. Ek olarak aldığı bu kredileri de vadelendirerek bir karmaşaya düşer. O kredisini öderken çekinin de günü gelmiş olur. Ancak burada ettiği zararın farkına varmaz. İskonto kredisi hesaplama mantığını işlettiğimiz zaman yoğun bir şekilde nakit ihtiyacının olduğu bir dönemde senet ya da çeki nakde çevirmek daha akıllıcadır. Üstelik Akbank çekinizin vadeli değerine yakın miktarlarda ödeme yapıyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?