Ana Sayfa BANKALAR 4 Ekim 2017

5 Adımda En Kolay Kredi Notu Sorgulama

5 Adımda En Kolay Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu, tüketicinin kredi veya kredi kartı talebinde dikkat edilmekte olan en önemli noktadır. Tüketicinin ekonomik anlamdaki başarısı ve sorumluluğu kredi notunun seviyesiyle belli olmaktadır. Kredi notu iyi durumda olan kişilere genellikle bankanın avantajlı faiz oranlarından faydalanabilmektedir. Bunun yanında geri ödeme planında da büyük kolaylıklara sahip olabilir.

Bankalar kredi notu iyi durumda olan kişilere kredi sağlamak için sıraya girmiştir. Çünkü bu kişiler genellikle borçlarına sadık olup, ödemelerini de düzenli olarak yapmaktadır. Bundan dolayı da bankalar bu müşterilere düşük faizlerle ve bütçeye uygun geri ödeme planıyla kredi finanse eder.

Ancak kredi notu düşük olan kişilerin kredi talepleri reddedilir veya birtakım şartları yerine getirmesi istenir. Genellikle bu kişilerden kefil talep edilir veya ipotekli ihtiyaç kredilerine başvurması talep edilir. Bundan dolayı da kredi notu takibi yapmak kredi alıp alamayacağınızı anlamak için en önemli faktördür. İşte kredi notunu sorgulayabileceğiniz 5 adım.

FİNDEKS RESMİ İNTERNET SİTESİNDEN SORGULAMA YAPMAK

Kredi notunuzu öğrenmek için https://www.findeks.com/ adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise siteye üye olarak gerekli bilgileri doldurmanız istenecektir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra ‘’Sözleşmeyi okudum, onaylıyorum’’ butonunu işaretleyerek devam etmeniz gerekmektedir.

Burada isminize kayıtlı cep telefonu numarasını girdikten sonra kredi notu sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem için siteye girdiğiniz hesap kartında 7.5 TL bulunması gerekmektedir. Çünkü site bu işlemi gerçekleştirirken 7.5 TL ücret talep etmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?