Ana Sayfa KOSGEB 18 Eylül 2017

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranları

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranları

Ziraat Bankası kamu bankaları olarak müşterilerine en çok yardımcı olmaya çalışan ve mevduat faiz oranları ile daha fazla para kazandırmak isteyen bir bankadır. Ziraat Bankası mevduat faiz oranları makalemiz aracılığı ile sizlere Ziraat Bankasının sunmuş olduğu mevduat faiz oranları ile ne kadar kazanç verdiği ve faiz oranlarının ne kadar olduğu konusunda bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası kamu bankası olarak bilindiği için güvenli bir bankadır. Bu sebepten dolayı mevduat konusunda genci, yaşlısı pek çok kişinin tercih ettiği sayılı bankalar arasında yer almaktadır. Buna göre Ziraat Bankası mevduat faiz oranları nedir. Ziraat Bankası vadeli hesap getirisi, vadeli faiz oranı, Ziraat Bankası mevduat faiz ve gelir getirisi gibi tüm sorularınızın cevabını bu makale aracılığı ile veriyoruz.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Türleri

https://www.kredihaberlerim.com/ziraat-bankasi-mevduat-faiz-oranlari/

Ziraat Bankası da vadeli hesaplar için farklı farklı isimler ve faiz oranları sunmamaktadır. Bunun yerine internet şubesi üzerinden ve banka şubelerinden açılan vadeli hesaplara farklı kazanç oranları yansıtmaktadır. İnternet şubesinden açacağınız vadeli hesaplar için e-mevduat ve şubelerden açacağınız vadeli hesaplar için mevduat hesabı ismi kullanılmaktadır. Ziraat Bankası içinde internet şubesinden açacağınız vadeli hesaplar daha çok kazanç vermektedir. Bu yüzden sizde Ziraat Bankasından vadeli hesap açmak istiyorsanız mutlaka internet şubesinden açmanızı tavsiye etmekteyiz.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Getirisi

Ziraat Bankası vade süresine göre farklı faiz oranları vermektedir. Burada müşterilerin en çok kazancı elde etmesi için uygun vade süresinde ki faiz oranından yararlanması gerekmektedir. Ziraat Bankası internet şubesinden açılacak mevduat hesaplarına %10,75 ve şubelerden açılacak mevduat hesaplarına %4,5’a kadar faiz oranı vermektedir.

  • Vade Süresine Göre Faiz Oranı

21 gün – 29 gün vade süresi – %3 faiz oranı
30 gün – 31 gün vade süresi  %10,75 faiz oranı
32 gün – 120 gün vade süresi – %10,75 faiz oranı
121 gün – 180 gün vade süresi – %10,35 faiz oranı
181 gün – 364 gün vade süresi – %10 faiz oranı
365 gün – 400 gün vade süresi – %10 faiz oranı
107 gün – 730 gün vade süresi – %8 faiz oranı

Yukarıda vade süresine göre faiz oranları verilmiştir. Ziraat Bankası internet şubesi ya da mobil şubeden açılacak mevduat hesaplarında en kazançlı 30 günlük hesaplar için para vermektedir. Sizlerde 30 günlük vadeli hesap açabilirsiniz.

  • Ziraat Vadeli Hesap Kazancı

Ziraat Bankası şubelerinden hesap açarsanız %4,5 faiz oranından yararlanabilirsiniz Bu sebepten dolayı kesinlikle internetten vadeli hesap açmanız daha avantajlı olacaktır. Örneğin 10.000 TL ile e-mevduat hesabınızı 30 gün vade süreli yaparsanız bir ayın sonunda Ziraat Bankası tarafından mevduat hesabınıza ek ya da vadesiz hesabınıza 75,10 TL ücret aktarılmaktadır. 

Genel olarak özel bankalar veya diğer kamu bankaları yüksek faiz oranı verebilmektedir. Ancak 30 günlük vade süresinde Ziraat Bankası çok sayıda bankadan daha yüksek faiz oranı vermektedir. Bu yüzden 30 günlük vade süresi düşünüyorsanız sizlere kamu bankası Ziraat Bankasını tercih etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?