Ana Sayfa KOSGEB 15 Aralık 2017

Tam 1 Milyon Hibe Kredi Desteği

Tam 1 Milyon Hibe Kredi Desteği

KOSGEB 1 Milyon hibe kredi desteği yanlış duymadınız girişimciler, yeni iş kurmak isteyenler ve mevcut işini büyütmek isteyen vatandaşlara ihtiyaca göre farklı programlarda tam 1 milyon destek kredi fırsatı.

İşletme açmak isteyen, şirketini büyütmek isteyen ve girişimde bulunmak isteyenler için fırsatlar sunan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Sermaye bulma aşamasında zorlanan, işini büyütmek isteyen esnaf ve KOBİ’lere çözüm ve yardımlar sunuyor. KOSGEB, birçok imkanı barındırıyor, karşılıksız veya düşük ölçekli faiz desteği ile girişimcilerin büyüme planlarını gerçekleştiriyor. Ayrıca 13 farklı program ile sertifika ve destek sağlanıyor.

KOSGEB girişimcilik destek programında; 32 saatlik bir eğitim verirken, 50 bin lira hibe, 100 bin lira faizsiz bir şekilde uygulanıyor. 2018 ile birlikte bu destek oranının 70 bin lira hibe ve 120 bin lira faizsiz kredi veya 100 bin lira hibe, 200 bin lira sıfır faizsiz kredi şeklinde düzenleneceği belirtiliyor. Genel destek programı kapsamında, KOBİ’lere proje hazırlama aşamasında bilgi ve destek sağlanıyor.

KOBİ proje destek programında destek üst limiti olarak 150 bin lira belirlenmiş. Bu bütçe sorunlarını projelendirerek KOSGEB’den destek istenmesi ile gerçekleşiyor. İşbirliği güç birliği destek ise KOBİ’lerin ortaklığına yönelik yapılan çalışmalarda KOSGEB desteğinin en üst limiti 1 milyon lira. Bu miktarın 300 bin lirası hibe, 700 bin lirası ise faizsiz kredi şeklinde geri ödeniyor. Bir diğer destek programı ise KOBİGEL gelişim destek programı, maksimum 300 bin lira hibe ve 700 bin lira sıfır faizsiz kredi sunan program, KOBİ’lerin Türk ekonomisi ve uluslarası ekonomide payını güçlendirmesi yönünde çalışmalar sürdürülüyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?