Ana Sayfa EKONOMİ 10 Aralık 2017

SSK Bağkur Emeklisi Ocak’ta Ne Kadar Zam Alacak?

SSK Bağkur Emeklisi Ocak’ta Ne Kadar Zam Alacak?

Milyonlarca emekli enflasyon farklıyla birlikte alacakları zam miktarını merakla beklemektedir. Kasım ayı enflasyon rakamları ortaya çıktı aralık ayı enflasyon rakamlarıda geldikten sonra ortalama SSK – Bağ-Kur emekli maaşlarına yüzde 5 zam gelecek ayrıca yüzde 4 ek ödeme artışıyla birlikte emekli maaşı ne kadar olacak?

Kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte emeklinin Ocak ayı zammı netleşmeye başladı. 12 milyona yakın SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 5’lik yeni zaman eklenecek; memurlara ve memur emeklilerine yüzde 4’lük artışa ilaveten yüzde 0.97 enflasyon farkı çıktı. Aralık enflasyonu sıfır bile çıksa memurlar ve memur emeklileri fark alacak.

5 AYLIK RAKAM BELİRLENDİ

Hem SSK ve Bağ-Kur hem de memur emeklileri için enflasyon verileri büyük önem taşıyor. 2017’nin ikinci 6 aylık dönemindeki enflasyon; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammının oranını, memurların ve memur emeklilerinin de yüzde 4’lük toplu sözleşme artışına ek olarak fark alıp almayacağını gösterecek. Bunun 5 aylık dönemindeki enflasyon dün Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı verilerle belli oldu. Temmuz-Kasım enflasyonu yüzde 4.97 olarak gerçekleşti. Buna göre; SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 4.97 zam görünürken, memurların ve memur emeklilerinin enflasyon farkı alabileceği ortaya çıktı.

GÖZLER 3 OCAK’TA

Memur emeklilerinin enflasyon farkı alabilmesi için 2017’nin ikinci yarısındaki enflasyonun yüzde 4’ü aşması gerekiyordu. 5 aylık dönemde yüzde 4’lük oran aşıldı. Bu da memurların ve memur emeklilerinin Ocak’ta yüzde 4’lük zamma ilaveten enflasyon farkı alabileceğini gösterdi. Şimdi zam oranlarının kesinleşme için sadece 1 veri kaldı. 3 Ocak’ta Aralık ayı enflasyonu açıklanacak. Buna göre kesin rakam ortaya çıkacak.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?