Ana Sayfa KREDİ 12 Ağustos 2017

Özel Sektör Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi Halkbank’ta

Özel Sektör Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi Halkbank’ta

Özel Sektör Çalışanlarına Çok Hesaplı Faiz Oranları ile İhtiyaç Kredisi Halkbank’ta – Bankalar artık bizler için günlük uğrak yerleri haline geldi. Bizzati şubeye gitmesek bile internetten yada cep şubeden bankacılık işlemlerine hız kesmeden devam ediyoruz. Hele bir de bankaların kredileri yok mu? Kredilere bayılıyoruz resmen. Günde binlerce başvuru yapıyoruz. Bankalarda kredi kampanyalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Bu açıdan da bankaların hepsi büyüyor. Bu büyümede en büyük payı ise krediler kaplıyor.

HALKBANK İŞÇİLERE ÖZEL KREDİ

Faizler çok yüksek. Gariban halk ise kredi çekmek durumunda. Özellikle işçi kesimi kredisiz yapamayanlardan. Lakin en doğru krediyi çekmesi gerekiyor. Devlet bankaları ise vatandaşa daha uygun kredi sunmaya başladı. Halkbank İşçilere Özel Kredi Kampanyası başlatmış. Tabi hemen hızlıca bir göz gezdirdim ve gerçekten de hesaplı olduğunu anladım. Dışarıda da faiz oranları o kadar yüksek iken ve hesaplısı var iken neden daha uygun olmayanı tercih etmeyelim ki. Haydi hep birlikte halkbank’ı inceleyelim.

HALKBANK ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA HESAPLI KREDİ DETAYLARI

Arkadaşlar yukarıda da söz ettiğim gibi şuan kredi kampanyalarında faiz oranları çok yüksek. Devletimiz de, devlet bankaları ile vatandaşa uygun oranlı kredi sunmayı tercih etmiş olmalı ki, özel bankalara göre çok uygun. Bu kredi kampanyasında 50.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. Kredinin limiti bence çok iyi ve makul düzeylerde. En uzun kredi vadesi de 48 aydır. Sizler de bu süreye kadar taksit sayınızı belirleyebilirsiniz. Tabi gelir belgenizi yani maaş bordronuzu da bankaya sunmanız gerekiyor.

FAİZ ORANLARI VE DİĞER ÖZELLİKLERİ

Değerli okurlarım, halkbankası sizler iki farklı faiz oranı sunuyor. Bu oranların ilki %1,13 ve ikincisi ise %1,19 dur. Bu oranlar tahsis ücretine göre belirleniyor. Hani ben tahsis ücreti öderim derseniz %1,13 faiz oranından yararlanıyorsunuz. Ödemem derseniz de faiz oranı sizler için %1,19 oluyor. Ama bu oranların şuan piyasaya göre çok iyi, çok hesaplı ve çok düşük olduğunu belirtmek istiyorum. Tahsis ücreti de ödeyecekseniz alacağınız kredinin binde beşi tutarı kadar oluyor. Yani 20.000 TL çekecekseniz 100 TL tahsis ücreti ödersiniz.

Hayat sigortası yapılıyor mu diye sormayın zira artık bankaların hepsi hayat sigortası yapıyor. İşin açıkçası bende hayat sigortası yaptırmanızı istiyorum. Yanlış anlamayın ama ölümün ne zaman geleceği belli olmuyor. Bu açıdan ailenize borç bırakmayın. Şimdi bir iki örnek hesaplama yapalım ve konumuzu bitirelim isterseniz.

KREDİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMALAR

50.000 TL İhtiyaç kredisi almaya karar verdiniz. Bankaya nüfus cüzdanınızı ve gelir belgenizi alarak gittiniz ve müracaatta bulundunuz. 48 ay vade yapmak istediğinizi ve tahsis ücreti ödemek istediğinizi de belirttiniz. Bankada sizlere %1,13 faiz oranını verdi. Bu durumda aylık taksit tutarınız 1.424 TL olacaktır. Kredi tahsis ücretiniz 262,50 TL dir. Yıllık maliyet oranınız da %17,8815 dir. Hayat sigortası yaş ve cinsiyetinize göre hesaplanacaktır.

50.000 TL İhtiyaç kredisi almaya karar verdiniz. Bankaya nüfus cüzdanınızı ve gelir belgenizi alarak gittiniz ve müracaatta bulundunuz. 48 ay vade yapmak istediğinizi ve tahsis ücreti ödemek istemediğinizi de belirttiniz. Bankada sizlere %1,19 faiz oranını verdi. Bu durumda aylık taksit tutarınız 1.446 TL olacaktır. Kredi tahsis ücretiniz 0 TL dir. Yıllık maliyet oranınız da %17,5480 dir. Hayat sigortası yaş ve cinsiyetinize göre hesaplanacaktır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?