Ana Sayfa GÜNDEM 15 Aralık 2017

Kemal Kılıçdaroğlu İnegöl İçin Kanun Teklifi Verdi

Kemal Kılıçdaroğlu İnegöl İçin Kanun Teklifi Verdi

Yıllardan beri il olmak için uğraşan Bursa İnegöl ilçesine geçtiğimiz günlerde ziyarette bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM’ne İnegöl’ün il olması için kanun teklifi vererek sözünü yerine getirmek için ilk adımını atmış oldu.

Yıllardan beri il olmak için yoğun çaba sarf eden Bursa’nın İnegöl ilçesi sonunda muradına eriyor. Nüfus yoğunluğu bakımından bazı şehirlerden bile büyük olan İnegöl’de, 255 bin kişi yaşıyor. Kılıçdaroğlu ile CHP Grup Başkanvekilleri ve Bursa Milletvekillerinin imzaladığı kanun teklifi ile, Kütahya’nın Domaniç, Bursa’nın Keles, Kurşunlu, Yenice ve Kemalpaşa ilçelerinin de, yeni il olacak İnegöl’e bağlanması öngörülüyor.

İL OLURSA ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre, Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz ay ziyaret ettiği İnegöl’de esnaf ve sanayicilerle görüşmüş ve İnegöl’ün il olması gerektiğini belirterek bu konuda parti olarak çaba göstereceklerini söylemişti. Kılıçdaroğlu’nun ilk imza sahibi olduğu kanun teklifinin gerekçesinde, İnegöl’ün Türkiye’nin 16. büyük sanayi merkezi olduğu da vurgulandı ve ‘’İnegöl’ün il yapılması, idari, ekonomik ve kültürel nedenlerle hem bölge halkının hem de ülke ekonomisinin zenginleşmesine önemli katkılar sağlayacaktır’’ denildi.

KABUL EDİLİRSE 82. İL OLACAK

Teklif benimsenirse mobilyası, köftesi ve oylat kaplıcaları ile meşhur İnegöl, Türkiye’nin 82. ili olacak.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?