Ana Sayfa BANKALAR 24 Kasım 2017

Halk Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Halk Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Bankalar sundukları imkanlar ile birçok müşterisine kolaylık sağlıyorlar. Kredi ve kredi kartları müşterilerin ihtiyaçlarına göre acil veya günlük kullanım sağlayacakları ihtiyaçlarına göre veriliyor. Krediler, acil nakit para ihtiyacı olan ve ödeme gücüne bağlı olarak uzun vade ve düşük miktardaki taksit tutarları ile birçok kişinin acil ihtiyaçları için başvurduğu yollardan biridir. Kredi kartları ise daha çok günlük harcamalar için ideal bir yöntemdir. Kredi kartı sahipleri gün içerisinde yapacakları alışverişleri tek çekim ve taksitli çekim yaptırarak kullanabilirler. Kredilerde olduğu gibi ay sonu hesap kesim tarihinde harcama yapılan miktar kadar borç ödemesi yapılır.

Birçok kişinin ödeme yöntemi olarak tercih ettiği kredi kartları ile birçok işlem yapmak mümkün. Yüksek tutarlardaki alışverişlerde taksitlendirme yapılabilir ve ödemeleri ay sonu ekstrelerine taksit tutarları kadar yansır. Elektrik, doğalgaz, su, telefon, intenet gibi ödemeleri kredi kartları ile gerçekleştirilebilir. Bunun yanında, kredi kartı kullanımı sağlanan bankanın mobil bankacılık uygulamaları ile şubeye veya ödeme yapılması gereken kurumu gitmeye gerek kalmadan, sıra bekleyerek vakit kaybetmeden işlem yapma imkanı sunar.

Son dönemlerde büyük bir artış gösteren dolandırıcılık ve hırsızlık olayları karşısında birçok insan mağdur olmuştur. Bunlar ya intenet üzerinden yapılan alışverişlerle ya da yine son dönemlerde bankaların kullanıcılarına kolaylık sağlamak üzere kartlara aktive edilen temassız ödeme ile yapılabiliyor. Ama tabi ki en çok dolandırıcılık vakası sanal ortam üzerinden yapılıyor. Bankalarda bunların önüne geçmek için intenet üzerinden alışveriş yapan müşterileri için intenet alışverişlerinde kredi kartı kullanım onayı getirdiler. Kullanıcılar getirilen bu yeni sistem karşısında intenetten alışveriş yapabilmek için bankalara işlemleri için onay verdiklerini belirtmeleri gerekiyor.  Sistemde yapılan son düzenleme ile intenet aracılığı ile alışveriş yapmak isteyenler 31 Aralık 2017 tarihine kadar bankaları ile görüşerek onay vermeleri gerekiyor.

Halk Bankası Kredi Kartına İntenet Alışverişleri İçin Nasıl Onay Verilir?

Halk Bankası aracılığı ile kredi kartı kullanımı sağlayan kişilerin intenet alışverişlerine onay vermeleri için birkaç yöntem bulunmaktadır. Şubeye gitmeden yanlızca 1-2 dakika ayırarak onay işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Sms ile onay: Telefonunuzdan kısa mesaj yöntemi ile ONAY yazıp 3404 mesaj atmanız yeterlidir. Banka kısa bir süre içerisinde bu talebi aldığını belirten bir mesaj ile geri dönüş yapacaktır.

Müşteri hizmetlerini arayarak Halbank Dialog ile onay: Kısa mesaj ile onay verme işlemini yapmak istemeyenler için müşteri hizmetlerine bağlı Halkbank Dialog ile de işlem yapılabilir. Beklemeden direkt bağlanmak için; 0850 222 0 400 ‘ü arayıp önce 1’i tuşlayarak, ardından da 0’ı tuşlayarak işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Halkbank Mobil Bankacılık uygulaması ile:  Mobil bankacılığa giriş yaparak kartlar bölümünden intenet alışverişlerine açtırabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?