Ana Sayfa EKONOMİ 4 Ekim 2017

Fatura Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Fatura Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Bankalar müşterilerine birbirinden özel imkanlar sağlamaktadır. Tüketiciler bankacılık işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Dijital platform üzerinden neredeyse bütün bankacılık faaliyetleri saniyeler içerisinde halledilebilmektedir.

Teknolojinin gelişmesi doğrudan bankalarda da önemli değişiklikleri meydana getirmiştir. Bunlardan bir tanesi de fatura ödemeleri olmuştur. Önceleri fatura ödemek için PTT’ye fatura ile giderek saatlerce kuyruklarda beklenmekteydi. Bu durumda vatandaşlar sadece bir fatura ödeyebilmek için çok büyük bir vakit kaybetmekteydi.

Ancak artık bankaya otomatik ödeme talimatı verilerek faturalarınızı bankalar doğrudan ödeyebilmektedir. Banka ile iletişime geçerek aylık otomatik kesintilerle faturalarınızın ödenmesini sağlayabilirsiniz. Bu noktada gereken tek şey herhangi bir bankada hesabınızın olmasıdır.

BANKAYA OTOMATİK ÖDEME TALİMATI VERMEK

Otomatik ödeme talimatı vermek için ilgili bankanın müşteri hizmetleriyle iletişime geçilebilmektedir. Bunun yanında intenet bankacılığı üzerinden giriş yaparak da faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Bu sayede faturalarınızı takip etmek zorunda kalmazsınız çünkü bankalar sizin yerinize gerekli ödemeleri yapacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken temel nokta, otomatik talimat verilen banka hesabında para bulundurulmasıdır. Aksi takdirde ödeme gerçekleşmeyecek ve siz de faturanızı düşünmediğiniz için sıkıntılar yaşayabileceksiniz.

Bunun yanında kredi kartı ile fatura talimatı veren kişiler de kartında limit olup olmadığına dikkat etmelidir. Kartta limit olmaması halinde fatura ödemesi gerçekleşmeyecektir. Bundan dolayı da en azından faturaların ödenip ödenmediği bir şekilde takibe alınmalıdır ve gerekli durumlarda müdahale edilmelidir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?