Ana Sayfa GÜNDEM 6 Aralık 2017

Fatih’te Çıkan Yangında Bir Tarih Kül Oldu

Fatih’te Çıkan Yangında Bir Tarih Kül Oldu

İstanbul Fatih Ayvansaray’da ahşap bir tarihi bina çıkan yangın sonucu kül oldu.

İstanbul Fatih ilçesinin Ayvansaray mahallesinde gecenin karanlığını bir tarihten yükselen alevler aydınlattı.3 katlı tarihi bina alevlere teslim oldu. Alevler kilometrelerce uzaktan görüldü.

Yangın akşam saat 20:00 sıralarında yaşandı. Ayvansaray ilçesinde bulunan Ahmet Rufi Sokakta yer alan bir ahşap tarihi bina alevlere teslim oldu. 3 katlı binanın en alt katında başlayan yangının nedeni henüz bilinmiyor. Binanın ahşap olması kısa sürede alevlere teslim olarak kül olmasına neden oldu. Ahşap binada çıkan yangın kısa sürede diğer katlara da sıçrayarak tüm binayı etkisi altına aldı.

Binanın alevlere teslim olduğu sırada içeride olduğu öğrenilen 85 yaşındaki yaşlı kadın ise çevre sakinlerince binadan çıkarıldı. Mahalle sakinleri alevleri görünce panik ve korku dolu anlar yaşadı. Olayın şokunu atlatır atlatmaz, İtfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Vatandaşların üzerine derhal olay yerine intikal eden itfaiye sokakların dar olması ve düzensiz park edilmiş araçlar nedeniyle yangın yerine ulaşmakta güçlük çekti. Güçlükle de olsa olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, yangını bir saat süren hummalı bir çalışmanın ardından kontrol altına alabildi.

Yangının neden çıktığını belirlemek üzere yapılan çalışmalar ise sürüyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?