Ana Sayfa EMLAK 12 Ağustos 2017

Evini Kiraya Vereceklere Uyarı!

Evini Kiraya Vereceklere Uyarı!

Son dönemlerde kiralık ev arama yarışının artması yetkilileri harekete geçirdi. Evini kiraya verecek olan ev sahiplerine bazı konulara dikkat etmeleri açısından gerekli uyarılar yapıldı.

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından pek çok öğrenci yeni bir hayat ve yeni bir düzen için harekete geçti. Bu süreç içerisinde öğrencilerin ev arama yarışı da başlamış oldu. İstatistiklere bakıldığı zaman 100 bin öğrencinin evde kalmak için harekete geçtikleri öğrenildi. Yurtlar şimdiden dolmaya başlarken boş yurt bulmak sanıldığından çok daha zor bir hal almaya başladı. Bu süreç içerisinde sadece İstanbul’da 100 bin adet kiralık evin kiralanmasına karar verildi.

Sonuçların açıklanmasının ardından öğrenciler zaman kaybetmek ve açıkta kalmak istemediklerinden dolayı okullarına yakın olan lokasyonlarda ev aramaya başladılar. Ancak kiraların yüksek olması da en çok dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyor. Bu durumda ev sahiplerine de yetkililer tarafından gerekli uyarılar yapıldı. Evini kiraya verecek olan vatandaşların bu süreç içerisinde bazı ayrıntılara uyum sağlamaları gerekecek. Öğrencilere apart oda gibi çeşitli barınma ihtiyaçları sunacak olan işletmelerin bu konuda Milli Eğitim Müdürlükleri ile yapacakları görüşmeler sonrasında ruhsat almaları gerekecek.

Bakanlık tarafından konu hakkında bir süredir çeşitli çalışmalar yapılıyordu. Bu çalışmaların ardından apartman daireleri içinde birtakım şartların getirilmesine karar verildi. Artık apartman dairelerinde verilen barınma  hizmetlerinin ruhsatsız ve gerekli mercilerde herhangi bir izin almadan gerçekleştirilmesinin mümkün olmayacağı ifade edildi. Ev sahiplerinin bu noktalara dikkat ederek gerekli izinleri almaları gerektiği belirtildi. Aksi takdirde birtakım yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirler.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?