Ana Sayfa KREDİ 30 Kasım 2017

Bankaların Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bankaların Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Her yıl binlerce kişi birtakım ihtiyaçlarını karşılayabilmek, borçlarını daha uygun şekilde kapatabilmek için bankaların kredi kampanyalarından yararlanmaktadır. Bu anlamda bankalar da kredi sağlarken birbirinden avantajlı seçenekleri müşterilerine sunmaktadır. Tüketiciler de en düşük faiz oranları ve en uygun vade koşullarını sunan bankaların kredi kampanyalarına başvurmaktadır.

Banka faiz oranları genel ekonomi durumuna, banka politikasına, Merkez Bankası faiz kararlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı da her geçen gün faiz oranlarında değişiklikleri gözlemleyebilmek olağandır.

MÜŞTERİLERİNE EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ SAĞLAYAN BANKALAR

En düşük ihtiyaç kredisi finansmanı sağlayan banka Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankası, yüzde 1.24 faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Vakıfbank’ta yüzde 1.24 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi finansmanı sağlayarak Ziraat Bankası ile kıyasıya bir rekabet içerisindedir. En düşük faiz oranıyla ihtiyaç kredisi sağlayan ve bir diğer kamu bankası olan Halkbank, yüzde 1.25 faiz uygulamaktadır.

T.C. İş Bankası yüzde 1.27, ING Bank yüzde 1.29, Fibabanka yüzde 1.29, Denizbank yüzde 1.35 faiz uyguluyor. QNB Finansbank yüzde 1.42, HSBC yüzde 43 ve son olarak Şekerbank yüzde 1.55’ten başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sağlıyor.

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ FİNANSMANI SAĞLAYAN BANKALAR

Yeni bir taşıt satın almak büyük bir maddi yükümlülük gerektirmektedir. Bu durumda da kişi ister istemez yeni araç satın alma planı yaparken banka kredilerine başvurabilmektedir. Bankalar şuanda hem sıfır hem de ikinci el araçlar için taşıt kredisi finansmanı sağlamaktadır.

En düşük faiz oranıyla taşıt kredisi finansmanı sağlayan banka ING Bank’tır. ING Bank yüzde 1.15 faiz oranıyla tüketicilerini hayallerindeki araçlarla buluşturmaktadır. ICBC Turkey, yüzde 1.18 faiz uygulayarak müşterilerine araç kredisi sağlamaktadır. Bir diğer avantajlı taşıt kredisi finansmanı ise Vakıfbank’tan. Vakıfbank, sıfır araçlar için yüzde 1.19, ikinci el araçlar için ise yüzde 1.20 faiz uygulamaktadır.

Ziraat Bankası yüzde 1.22, T.C. İş Bankası yüzde 1.24, Yapı Kredi Bankası yüzde 1.27 faiz uygulamaktadır. Bunun yanında Garanti Bankası yüzde 1.29, Fibabanka yüzde 1.33, Denizbank ise yüzde 1.38’ten başlayan faiz oranlarıyla taşıt kredisi sağlamaktadır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?