Ana Sayfa EKONOMİ 12 Ağustos 2017

Kurban Bayramı Tatili 10 Gün Olacak mı?

Kurban Bayramı Tatili 10 Gün Olacak mı?

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Zonguldak’ta inşaatı bitirilen 12 adet tesisin toplu açılışını yapmak üzere Zonguldak’taydı. Veysel Eroğlu şehirde valiliği ziyaret ederek burada gazetecilerin sorularına cevap verdi. Bakan’a Zonguldak ziyaretinde Ak Parti Zonguldak milletvekilleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı müdürler, belediye başkanları ve daire başkanları eşlik etti.

Veysel Eroğlu Zonguldak valiliğinde yaptığı konuşmada çeşitli konulara değindi. Şehre yapılan yatırımlardan bahseden Eroğlu, bakanlığın yaptığı yatırımları anlattı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uygulamanın cep telefonlarına indirilmesini rica eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, basın mensuplarına güzel şeyleri haber yapmalarını söyledi. Bu uygulamanın haber değerinin büyük olduğunu söyleyen Bakan, uygulamada yağışların durumu, radar görüntüleri, hava tahminlerinin, uydudan alınan görüntülerin, dalga yüksekliklerinin, deniz tahminlerinin, kar kalınlıklarının bulunduğunu, uygulamanın ücretsiz olarak indirilebildiğini, ayrıca uygulamadan radyo da dinlenebildiğini, dünyanın en ileri tahmin sistemlerinden birine sahip olduğunu söyledi.

Veysel Eroğlu, basın mensuplarının “Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?” şeklindeki sorularına da cevap vererek, buna Bakanlar Kurulu’nda oylamaya sunulacağını, oylama sonucu alınır alınmaz kamuoyuyla paylaşılacağını, ancak kendisinin oyunun Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olması yönünde olacağını, vatandaşların gece gündüz çalıştığını ve memleketlerine gitmeye vakit bulamadığını, bu tatilin vatandaşlara tatil yapma fırsatı vereceğini belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Zonguldak’ta açılışını yaptığı 12 tesisin toplam yatırım değerinin 203 milyon lira olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?