Ana Sayfa DÜNYA 17 Aralık 2017

Almanya’da Türk Yolculara Skandal Uygulama

Almanya’da Türk Yolculara Skandal Uygulama

Almanya’nın Düsseldorf havalimanında Türkiye’nin metropol şehri istanbul’dan gelmekte olan yolcuların valizleri polis köpekleri tarafından kontrol edildi.

Bir yolcunun cep telefonuyla kayda  aldığı bu skandal görüntülere bakıldığında, Türk Hava Yollarının (THY) tarifeli seferi ile beraber istanbul’dan Düsseldorf’a gelen yolcuların valizleri polis köpeklerine koklatılıyor ve bazı yolcular bu yaşanmış olan vakadan büyük rahatsızlık duyuyor.

Ak parti İstanbul milletvekili olarak görevini sürdürmekte olan Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabı üzerinde paylaştığı bu imajlerinde polisin bu uygulamasına reaksiyon gösterdiği ortaya çıkıyor. Yeneroğlu, toplumsal medya paylaşım ağı olan twitter üzerinde yapmış olduğu paylaşımında, “ne konuklar, ne de yurttaşlar köpeklerle karşılanır! Bu diktatörlük almanya için utançtır ve derhal sonlandırılması icap eder! Türk-alman ilişkileri bu anlayışla normale dönmez! Bu tutumlar hiç bir vakit güvenlik sağlamayacağı gibi güvensizliği de artırır.” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Daha önce de benzer bir konum Münih havaalanında meydana gelmiş, Türkiye’den buraya giden yolcular polis köpekleriyle aranmıştı. Kısa zaman geçmesinin ardından Türkiye, almanya’dan gelen yolcuları da köpekle arayarak bu şekilde yaşanmış olan duruma mukabil vermişti.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?