Ana Sayfa KREDİ 10 Ağustos 2017

Senet Karşılığı Cep Telefonu Satan Mağazalar

Senet Karşılığı Cep Telefonu Satan Mağazalar

Kredibankam.net – Genellikle kredi kartları veya nakit olarak alınan bu ürünlerin satım alımında bu seçeneklerin kullanılamamasının birkaç nedeni vardır ve en basitinden kart sahiplerinin kartlarının limitlerinin patlak olması ve nakit paraya sahip olmadıkları söylenebilir. Ayrıca son zamanlarda kredi kartı ile telefonlara taksitlendirme de devlet müdahalesiyle kaldırılmış ve yapılamaz olmuştur.

Tüm bu seçenekler elendikten sonra cep telefonunu almanın bir seçeneği de senetli olarak satın alma kalmaktadır. Bu yöntem için de bireysel olarak başvuru yapılabilecek bir senetle şirketin aradığı şartların da sağlanması durumunda şirketten senetle cep telefonu satın alınabilir.

Senet Karşılığı Cep Telefonu Satan Mağazalar
Senet aracılığıyla mal satın almak da mal satmak da çok sağlıklı bir ticaret yöntemi değildir. Bu imkanların tüketiciye sunulduğu firmalar genellikle köklü ve kurumsal yapılara sahip firmalardır. Aynı zamanda küçük ilçelerdeki küçük telefoncular da bu yöntemle telefon satımı gerçekleştirebilir.
Son zamanlarda beyaz eşya devlerinin de akıllı telefon üretmeye başladıkları şu dönemlerde, beyaz eşya bayiliklerinden de senetli olarak cep telefonu alınabilmektedir. Bu ürünler firmanın kataloglarında yer alıyorsa bayi, cep telefonlarını da senetli olarak satabilmektedir. Kurumsal ve köklü şirketlerin başında da EVKUR gelmektedir. Firma, kişinin alacağı vadeye göre faiz işletir. Firmalar, senetli olarak ürün satımı gerçekleştirirken ürünü alacak kişide de bazı özellikler aramaktadırlar.

Senetle Cep Telefonu Almanın Şartları
Firmalar, isteyen herkese yüksek fiyatlardaki telefonları senetli olarak satmamaktadırlar ve telefonu alacak kişide aradıkları bir takım nitelik vardır. Bunlardan ilki telefonu alacak olanın 18 yaşından büyük olmasıdır. 18 yaşından büyük olanların ve yaş kısıtından kurtulanların ise KKB notlarının kötü olmaması gerekmektedir. Yazının başından belirtildiği üzere senetli alıma gidilmesinin nedenlerinden biri de kişinin kredi kartının patlak olması ve limit sorunundan dolayı kullanılamaz durumda olmasıdır. Durum böyle ise kişinin KKB notu da pek parlak olmayacaktır.

Belirtilmesi gereken bir diğer konu ise firmalar senetli olarak ürün satarlarken yüksek oranda faiz uygularlar ve telefonu satın senetli olarak satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da budur. Normal satış fiyatı 1600 TL olan bir ürün vade farkı nedeniyle 2500 TL yi bulabilmektedir.

Kefil Gerekli Mi?
Bazı mağazalar da elden taksit ödeme kolaylığı sunarken ürünü alacak olandan kefil göstermelerini istemektedirler. Netleştirmek gerekirse kendilerinden önce mağazadan alışveriş yapmış birisini kefil göstermelerini talep etmektedir. Bunun nedeni ise basit olarak telefonu alan kişi borcunu ödemediği taktirde borcun kalan kısmının kefil gösterilen kişiye yüklenecek olmasıdır. Aynı zamanda referans olarak gösterilecek kişinin de mağazadan daha önce alış veriş yapmış olması ve borcuna sadık kalarak zamanında ödemiş olması gerekmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?