Ana Sayfa KOSGEB 10 Ağustos 2017

Esnaf Kefalet Kredileri 2018 

Esnaf Kefalet Kredileri 2018 

Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi her sene olduğu gibi 2018 yılında da esnafımıza düşük faizli krediler vermeye devam edecek. Hazine desteği alarak esnaflarımız %50 faiz indirimli olarak sunulan bu kredi kampanyası 2018 yılında da başvuran tüm esnaflara verilecektir. Esnaf Kefalet Kredileri 2018 yılı için yine %4 ve %5  faiz oranı ile dağıtılacak olup üst kredi limiti de 150.000 TL olacaktır.  2018 esnaf kredileri ile ilgili diğer ayrıntılar…

Esnaf 2018 Yılında Düşük Faizle Kredi Verecek Olan Yerler

Esnafa her sene değişen iş olanakları çerçevesinde yeni kredi imkanları tanınmaktadır. Bu kredi imkanlarını tanıyan kuruluşların başında da devlet destekli çalışan esnaf kefaletlerdir. Esnaf kefaletler, bankalar aracılığı ile esnafın her türlü kredi ihtiyacını karşılama yoluna gitmektedir. Önümüzdeki yıllarda da bu çalışmalarını büyüterek sürdürmesi beklenen esnaf kefaletin 2018 yılı için de esnafa büyük yararları dokunacağı bilinmektedir. Esnaf kefalet kredileri 2018 yılı çalışmalarına baktığımızda, devletin yine esnaf kesimi için büyük projeleri olduğunu görmekteyiz.

Özellikle hibe denilen geri ödemesiz kredilere de ağırlık veren hükümet, esnafın büyük işletmeler karşısında giderek erimesi tehlikesine karşı önlem almaktadır. Bu önlem ve esnafı kalkındırma paketleri içerisinde birçok kolaylıklar mevcuttur. Bu kredi avantajlarına bakıldığında, faiz oranlarının çok düşük tutulduğu ve geri ödemelerin çok uzun vadelere yayıldığı görülmektedir. Bu şekilde esnaf hem ucuz kredi kullanmış olacak hem de bankaya olan borcunu zorlanmadan uzun vadede ödemiş olacak.

Esnaf Kefalet İş Yeri Geliştirme Kredisi

Esnaf Kefaletten 150.000 TL Kredi

Halkbank ile ortak yürütülen projeler kapsamında esnaf kefaletler , küçük ve büyük ölçekli esnaf kesimine karşılıksız 150.00 TL’ye kadar kedi imkanı tanımaktadır. Bu kredilerin tutarı esnafların kredi risk durumuna ve esnaf kefalet kooperatifinin kredi limitine göre belirlenmektedir.

Esnaf kefalet kredi kooperatiflerinin kredi limitleri; 75,000, 100,000 ve 150,000 TL arası değişmektedir. Kişilerin kredi notu da iyi olduğunda bir esnafa üst limit olarak 150.000 TL’ye kadar kredi verilebilmektedir.

Aşağıdaki Tabloda Esnaf Kredisi Faiz Oranları Gösterilmektedir!

Esnaf Kredisi Nereye Kullanılabilir?

Esnaf Kefaletten çekilen kredilerin asıl amacı, işletmelerin büyütülmesi ve üretimin arttırılması olmalıdır. Ama esnafların değişik alanlarda ihtiyaçları olmaktadır. Kefalet odası da bu ihtiyaçlar konusunda esnafları sınırlandırmak istemediği için, kredinin nereye kullanılacağına pek müdahale etmek istemez.

Bu nedenle esnaf kredisi çeken kişiler, kredilerini;

  • Dükkan tadilatı
  • Hammade temini
  • İşçi giderleri
  • SGK prim ödemeleri
  • İşletme için ticari araç alımı
  • Özel araç alımı
  • Konut satın alma
  • Yeni dükkan satın alma

Halk Bank Esnaf Kredileri 2018

Esnaf kefalet 2018 yılı için yine Halkbank’ası nezdinde kredi ödemeleri yapmaya devam edecektir. Hazırlanan ekonomi paketlerinde yine aslan payının kobilere gitmesi esnaflar için bir kredi daralmasına gidileceği anlamı çıkarılmamalıdır. Hükümet yetkilileri, her seferinde yapmış oldukları açıklamalara göre, esnaf kesimin büyük işletmeler karşısında tutunabilmeleri ve erimemeleri için devlet olarak ne gerekiyorsa yapılacaktır. Bu konuda 2018 yılı için de esnafa yönelik iyileştirme düzenlemeleri yapılacağı basında sık sık dile getirilmektedir.

Halk Bankası tarafından verilen esnaf kefalet kredilerinin yanı sıra, banka nezdinde verilen esnaf kredileri de bulunmaktadır. Bu krediler için, kişilerin kefalet odasına kayıt olma gibi bir zorunluluğu yoktur. Sadece esnaf olmaları yeterli görülmektedir. Halkbank, bazı özel meslek gruplarına sıfır faizli krediler vermekle birlikte, esnaflarımızın geneline düşük faizli kredi imkanları da sunmaya devam etmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?