Ana Sayfa KREDİ 1 Aralık 2017

Ziraat Bankası Uygun Faizli Arsa Kredisi

Ziraat Bankası Uygun Faizli Arsa Kredisi

Gayrimenkul sektörü ülkemizde önemli bir pazar olduğu aşikar. Bir çok insan yatırımlarını gayrimenkul sektöründe yaparak uzun vadede kazanç sağlamayı planlamaktadır. Bu yüzden aynı şekilde arsa yatırımları da doğru orantıda yatırımcılara katkı sağlamaktadır. Arsa sahibi kişiler veya yatırımcılar konut karşılığında müteahhitlerle anlaşarak arsaları üzerinden kâra geçebilmektedir. Veya çok daha uzun bir yatırım yaparak arsanın daha da fazla değerlenmesini bekleyip belirli bir süresinde çok daha fazla kazanç elde etmektedirler.

Bankalar sahip oldukları nakdi olanaklarını krediler aracılığıyla tüketicilerle paylaşarak paralarını bir bakıma kiraya vermektedir. Bankalar verdikleri kredilerle kendilerine kazanç sağlayıp tüketicilerin de ihtiyaçlarına kavuşmasını sağlamaktadır.

Çeşitli ihtiyaçlar için kredi veren bankalar konut, arsa, taşıt, bireysel ihtiyaç kredileri gibi imkanları müşterilerine sağlamaktadır. İnsanların her türlü ihtiyacını karşılayabilecekleri çeşitli kredi seçeneklerini her banka kendisine özel ödeme planı ve tutarıyla müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Günümüzde bir çok insan konut kredisiyle ev sahibi, taşıt kredisi ile araç, ve arsa kredisiyle de arsa sahibi olabilmektedir. Arsa sahibi olmak isteyen ancak yeterli maddi gücü olmayan kişiler bankaların sunduğu kredi imkanlarından faydalanabilmektedir. Bankalardan belirli bir faiz karşılığında kredi çeken tüketiciler kredi tutarına göre değişen vade seçenekleriyle aylık ödemelerle istedikleri arsaya sahip olabiliyor.

Arsa kredileri için her banka çeşitli kampanyalar ve şartlar düzenlemektedir. Tüm bu değişken şartlar dışında sabit olan bazı şartlar da gerekmektedir. Öneğin arsanın tam değeri kadar kredilendirme yapılmaz. Belirli bir ekspertiz sürecinden geçen arsa için bir fiyat belirlenir ve bu fiyat üzerinden belli bir oranda kredilendirme yapılır. Her bankada farklı bir rakamda olan bu oran Ziraat Bankası’nda %50 olarak belirlenmiştir. Satın alınacak arsanın eğer imar belgesi varsa arsa ipoteklenmekte, eğer imar izni yoksa başka bir taşınmaz teminat olarak gösterilmektedir. Banka tarafından eğer gerek görülürse ekstra bir teminat daha istenebilir.

ZİRAAT BANKASI NE ŞARTLAR SUNUYOR ?

Ziraat Bankası arsa kredisi kullanmak isteyen müşterilerine 60 aya kadar faiz imkanı sunuyor.

Hemen başvurmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?