Ana Sayfa BANKALAR 10 Ağustos 2017

Hsbc Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Hsbc Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli altın hesabı açtırmak için avantajlı özelliklere sahip olan bankalardan biri de HCBS’dir. Direkt olarak vadeli altın hesabı açtırılabileceği gibi, vadesiz hesaptaki mevcut altın birikimi de vadeli hesaba aktarılarak faiz kazancı elde edilebilir.

300 gram altın ile başlanabilen vadeli altın hesabı en az 32 gün süre ile açtırılabilmektedir. Devlet güvencesinde olan altın yatırımı ve %1,25 tutarında olan faiz oranları ile kazançlı olmak söz konusudur.

HCBS Vadeli Altın Hesabına Nasıl Başvurulur?

HCBS bankası müşterilerinin aşina oldukları vadeli altın hesabı, müşteri temsilcilerinin her fırsatta önerdikleri avantajlı yatırım seçeneklerinden biridir.

İlk olarak internet bankacılığı vadeli altın hesabı açtırmak için tercihlerden biri olabilir. Bunun için HCBS müşterisi olmak ve internet bankacılığı şifresine sahip olmak gerekir. Daha sonrasında şifre ile giriş yaptıktan sonra menü kısmından vadeli altın hesabının açılması oldukça kolaydır.

HCBS telefon bankacılığını daha hızlı ve pratik görenler, müşteri hizmetleri numarasından ulaşarak vadeli altın hesabı hakkında hem detaylı bilgi alınabilir hem de görevli yardımıyla hesap açtırılabilir. Ayrıca HCBS şubelerine giderek de vadeli altın hesabı açtırmak mümkündür.

Vadesiz hesabı olmayan kişiler gerekli belgelerle vadesiz hesap açtırdıktan sonra vadeli hesaba başvuruda bulunabilirler.

HCBS Vadeli Altın Hesabının Özellikleri

Birçok özellik bakımından diğer bankaların vadeli alın hesap özellikleri ile ortak noktada buluşan HCBS, hesabın faiz getirisi üzerinden %15 stopaj kesintisi uygulamaktadır. Ayrıca altın yatırımlarının 100.000 TL’ye kadar olan kısmı tasarruf mevduat sigortasına tabi tutulmaktadır.

İnternet ve telefon bankacılığı üzerinden 7/24 işlem yapılmasına olanak sunan banka aracılığı ile istenen her an yatırım yapmak ve yatırımları değerlendirmek mümkündür. Faiz oranları bankanın inisiyatifinde olup değişkenlik gösterebilmektedir. Kesin bilgi için HCBS müşteri hizmetleri ile görüşülmelidir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?